Ekipa Caffe bara Samson osvojila 32. Božićni malonogometni turnir ’Požega 2023’

IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 2938

Čitatelji ocijenili:

5

U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrana je završna večer 32. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2023" koji je kroz 11 natjecateljskih dana od 23. 12. 2023. do 06. 01. 2024. održan u organizaciji Požeškog športskog saveza i pod generalnim pokroviteljstvom Grada Požege te generalnim sponzorstvom Karlovačke pivovare.

Organizator je kao i svake godine nagradio dvije mlađe kategorije da svoje finalne utakmice odigraju u sklopu završne večeri i svoje malonogometne vještine prezentiraju pred punim tribinama hrama požeškog sporta na Grabriku.

Nakon što je od 9,00 do 15,30 sati odigrano 8 utakmica završnice Turnira mladeži u 19,30 sati na parket su izašli stariji pioniri ekipa NK Slavonija III i Škole nogometa Batrina. Marko Belobrajdić doveo je ekipu iz Batrine u vodstvo u 17. minuti, a izjednačio je Lovro Maglica u 26 minuti. Nakon izvođenja penala prvo mjesto osvojili su igrači Škole nogometa Batrina ukupnim rezultatom 3:4.

Sva tri najbolja pojedinca dolaze iz pobjedničke ekipe trenera Željka Renke. Mihael Mihaljević je sa 6 pogodaka u 5 odigranih utakmica najbolji strijelac turnira. Za najboljeg vratara proglašen je Ivan Ciprić dok je njegov suigrač Marko Belobrajdić izabran za najboljeg igrača turnira. Pehare i medalje finalistima kao i nagrade najboljim pojedincima ispred organizatora uručio je predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović.

Nakon pionira na parket su u 20,15 sati u finalu kadetskog turnira istrčali igrači MNK Autodijelovi Barišić i ekipa pod nazivom Sedmerac. Već u prvoj minuti Mihael Kapraljević doveo je svoj Sedmerac u vodstvo od 0:1, a konačnih 0:2 postavio je Vito Papac u 24. minuti. "Barišići" su u zapisniku imali 11 igrača, a Sedmerac je imao 7 kao i na svakoj svojoj utakmici na ovom turniru.

Najbolji strijelac turnira sa 8 pogodaka u 5 odigranih utakmica je Filip Bojić (MNK Autodijelovi Barišić) koji je i treći strijelac seniorskog turnira sa 7 pogodaka za svoju ekipu Žuja u 3 odigrane utakmice u skupini. Za najboljeg vratara izabran je Ivan Soldić iz ekipe Sedmerac dok je njegov suigrač Mihael Kapraljević proglašen najboljim igračem. Mihael je i drugi strijelac kadetskog turnira sa 5 pogodaka koliko je postigao i Lovro Matoš iz ekipe Ikone. Pehare i medalje finalistima kao i trofeje najboljim pojedincima uručio je predsjednik Požeškog športskog saveza Nino Abramović. Na Turniru mladeži odigrano je ukupno 125 utakmica u 5 uzrasnih kategorija.

U 21,10 na programu je bilo veliko finale za koje je već u pretprodaji prodano 350 ulaznica. Igrači obje ekipe pred nikad punije tribine Grabrika su izašli u majicama s likom Brune Bobana u kakvima Samson nastupa već petu godinu na turniru, još od 2018. godine kada nas je Bruno nažalost prerano i tragično napustio. Nakon tradicionalnog intoniranja hrvatske državne himne što je već dugogodišnja tradicija požeškog turnira počelo je veliko finale koje je kao i ostale utakmice završne večeri bilo i u prijenosu uživo na youtube kanalu Požeškog športskog saveza.

Nakon početnog ispitivanja snaga dviju ekipa koje se jako dobro poznaju počela su i prva uzbuđenja na finalnoj utakmici koje je požeška publika nagradila pljeskom. Kada se već činilo da neće biti pogodaka u prvom poluvremenu najbolji igrač 23. BMNT "Požega 2013" Mario Pavelić je zabio pogodak u 18. minuti za vodstvo Caffe bara Samson. Mario Ćubel se izborio za jednu loptu u šestercu Playa, gurnuo je na stranu do Pavelića koji jakim udarcem desnom nogom sprema loptu u suprotne rašlje.

U 25. minuti na 0:2 rezultat je povisio najbolji igrač 26. BMNT "Požega 2016" Josip Zeba. Nakon što je vratar Playa Ivo Petković pogriješio pod pritskom Gabrijela Bobana i na podu držao loptu među nogama dosuđen je indirekt. Mario Ćubel izveo je neizravan udarac i dodao kratak pas na stranu do Josipa Zebe koji nije imao težak zadatak gurnuti loptu u prazan gol. U drugom poluvremenu posebno se istakao vratar Samsona Tomislav Blažević koji je skinuo nekoliko zicera i dobrih šuteva igračima Playa.

Igrači Playa pokušali su u završnici susreta doći do pogotka s kojim bi se vratili u utakmicu ali su u 37. minuti primili još jedan pogodak. Kako je i vratar Petković bio duboko u polju Samsona to je iskoristio vratar Tomislav Blažević koji je rukom preko cijelog terena postigao pogodak za 0:3.

Malu nadu Playu donio je minutu poslije Matej Martinović pogotkom za 1:3 kada je na drugoj vratnici završio lijepu akciju svoje ekipe. U posljednjoj minuti susreta igrači Samsona ponovno su oteli jednu loptu protivniku, a Gabrijel Boban postavio je konačnih 1:4 gurnuvši loptu u nebranjena vrata. Play Fitnessu su u ovoj utakmici puno nedostajala dva igrača koja su dala veliki obol u polufinalnoj pobjedi dan prije, a radi se o Almedinu "Dini" Bundavici i Berislavu Brnjiću.

Nagrade i pehare finalistima kao i veliki prijelazni pehar pobjedničkoj ekipi ispred generalnog pokrovitelja Grada Požege uručio je gradonačelnik dr. sc. Željko Glavić koji je uručio i trofeje i nagrade najboljim pojedincima koji svi dolaze iz ekipe Caffe bara Samson.

Najbolji strijelac sa 17 pogodaka u 7 odigranih utakmica je po rekordni peti put (2014., 2016., 2018., 2019., 2023.) kralj strijelaca požeškog turnira Tomislav Žuljević. Pet naslova pobjednika turnira sada ima i njegova ekipa Caffe bara Samson (2012., 2013., 2016., 2021., 2023.)

Za najboljeg vratara proglašen je Tomislav Blažević koji je taj trofej osvojio prvi put prije dvije godine dok je za najboljeg igrača i četvrtog dobitnika Trofeja Bruno Boban izabran Gabrijel Boban. Najbolje pojedince nagradio je i partner i novi sponzor požeškog turnira - HRnogomet, a organizator je za uspomenu svakom od njih trojice dao po jednu loptu s kojom se igrao turnir.

Igrači Caffe bara Samson su svoju novčanu nagradu kao i prošle godine donirali Udruzi "Mali Princ" za koju su Samsonovci ovaj put osvojili 4.000 eura.

Naredno, 33. izdanje požeškog malonogometnog turnira održat će se od 21.12. 2024. do 05. 01. 2025. kroz 12 natjecateljskih dana odnosno 1 dan duže nego ovo 32. izdanje. Prve pripreme kreću već sutra, a prijave će početi 02. prosinca.

32. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR "POŽEGA 2023"

Subota, 06. 01. 2024. – 11. dan – Završna večer

Finale Stariji pioniri : NK Slavonija III - Škola nogometa Batrina 1:1 (3:4 penali) (Lovro Maglica / Marko Belobrajdić)

Finale Kadeti : MNK Autodijelovi Barišić - Sedmerac 0:2 (Mihael Kapraljević, Vito Papac)

Finale – Seniori : Play Fitness - Caffe bar Samson 1:4 (Matej Martinović / Mario Pavelić, Josip Zeba, Tomislav Blažević, Gabrijel Boban)

Finale Stariji pioniri :NK Slavonija III - Škola nogometa Batrina1:1(3:4 penali) (Lovro Maglica / Marko Belobrajdić)

Finale Kadeti :MNK Autodijelovi Barišić - Sedmerac0:2(Mihael Kapraljević, Vito Papac)

Finale – Seniori :Play Fitness - Caffe bar Samson 1:4(Matej Martinović / Mario Pavelić, Josip Zeba, Tomislav Blažević, Gabrijel Boban)

izvor: sport-pozega.hr