Stalo nam je do Vaše privatnosti i do boljeg korisničkog iskustva. Budući da 034 portal i njegovi partneri koriste kolačiće, dužni smo Vas na to upozoriti i zatražiti Vašu privolu. Više o kolačićima pročitajte ovdje: Pravila privatnosti. Pročitajte i Uvjete korištenja. Nastavkom korištenja ovih stranica pristajete na naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja.
Što su kolačići i zašto ih koristimo?
Kolačići su male računalne datoteke koje program šalje Vašem pregledniku. Služe nam da omogućimo korisnicima sigurno pretraživanje našeg sadržaja (zaštita od spama), sudjelovanje u anketama, komentiranje itd. Također, koristimo kolačiće naših partnera za vođenje statistike posjećenosti i prilagođeni prikaz oglasa. Naši kolačići su potpuno bezopasni za Vaš uređaj, možete ih lako obrisati u bilo kojem trenutku.
Ako prihvaćate naša Pravila privatnosti i Uvjete korištenja, kliknite "Prihvaćam" i nastavite uživati u sadržaju. Ako, pak, ne prihvaćate, onda nemojte koristiti ove stranice.
FOTO: istockphoto
Vrhunac stope rasta zabilježen je u prosincu 2022., kada su cijene bile više za 32 posto u usporedbi s prosincem 2021.
Prošlu, 2022. godinu ćemo pamtiti po iznimnom rastu cijena hrane. Pored toga, prijetila je inestašica uljazbog koje su mnogi pravili zalihe, bez obzira na cijene.
Ovaj je trend nastavljen i u 2023., a kako piše Eurostat, to je posebno izraženo kod ulja i masti (uključujući maslac i proizvode od maslaca, margarin isl., kao i biljna ulja te svinjsku i druge životinjske masti).
Rast od 23 postoPodaci za ožujak 2023. pokazuju da su cijene ovih proizvoda u EU bile u prosjeku 23 posto više nego u istom mjesecu 2022.
Vrhunac stope rasta zabilježen je u prosincu 2022., kada su cijene bile više za 32 posto u usporedbi s prosincem 2021.
No, stopa inflacije usporava, a što je dokaz i nedavnoFAO izvješćekoje pokazuje da su globalne cijene biljnog ulja u travnju pale za 1,3 posto, u odnosu na ožujak.
Hrvatska ima najmanji rastU trećem mjesecu ove godine gotovo su sve zemlje EU-a zabilježile porast godišnje stope inflacije za ulja i masti.
Najveći je bio u Mađarskoj (+33%), zatim u Danskoj (+32%) i Belgiji (+31%). Nasuprot tome, najmanji je zabilježen u Hrvatskoj (+6%), Austriji (+12%) i Češkoj (+16%), dok je Bugarska jedina zabilježila pad (-1%).
(Izvor: Agroklub.com)