BSK i Dinamo remizirali, Omladinac krenuo pobjedom

(FOTO: M.J.)

10.9.2018. | 09:58 | M.J.
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 2483

Nakon dvije spektakularne utakmice u kojima je palo čak 13 pogodaka, derbi jučerašnjeg dijela požeške 1. ŽNL igrao se u Buku, dok niti preostala dva kola nisu bila nezanimljiva.

BSK – DINAMO 1:1

Nakon prizemljenja u Kaptolu BSK je danas tražio prvu prvenstvenu pobjedu, no niti ovaj put nisu uspjeli to ostvariti. Gosti iz Vidovaca predstavili su se u izvrsnom izdanju, potpuno su neutralizirali bučke zvijezde i mogli su čak i do pobjede. BSK je krenuo bolje u utakmicu ali nisu mogli ozbiljnije zaprijetiti Dumančiću, stvorili su tek jednu pravu prigodu, no Jakovljevićev šut sa 5-6 metara prohujao je tik pored vratnice. Domaćin je imao popriličnu prednost u visini što su pokušavali iskoristiti kod prekida pa je Podobnik iz slobodnog udarca pogodio gredu, a na taj način i došli do prednosti, nakon kornera s lijeve strane u gužvi se najbolje snašao Podobnik i donio prednost BSK-u. Činilo se u sljedećih 10ak minuta da Dinamo ne može ozbiljnije ugroziti gol domaćina, ali se onda ukazao Žuljević koji se među trojicom domaćih igrača izborio za loptu pa fenomenalno proturio u prostor za Pavića koji je ostao sam pred Lesitom i mirno to pretvorio u 1:1.

U drugom dijelu utakmica se rasplamsala, domaćin je pokušavao dugim loptama na Jakovljevića, udarcima iz vana, skokom ali obrana Dinama je imala odgovor na sve to i zapravo BSK i nije imao  nekakvu super izglednu situaciju iako je konstantno pritiskao. S  druge strane dvojac Pavić – Žuljević je čekao šansu iz kontre. Najveća opasnost u drugom poluvremenu se dogodila na samom početku kada je s gotovo istog mjesta od kud je Podobnik  pogodio gredu u prvom, sada isto učinio i Petrović. U 66. minuti gosti ostaju s igračem manje, ali i nakon toga sve ostaje praktično isto, nisu domaći to baš nikako iskoristili i potpuno zasluženo bod je otišao u Vidovce. Dinamo na pogon Denija Pavića koji je postigao već 4 pogotka izgleda odlično i za sada je najugodnije iznenađenje lige, dok se za BSK može reći upravo suprotno.

CROATIA – PAPUK 0:1

Croatia i Papuk odigrali su  jednu vrlo siromašnu utakmicu. Bilo je poprilično nervoze i s jedne i s druge strane, a na kraju je pobjednika presudila kardinalna greška obrane domaćih koju je bez problema u pogodak pretvorio najbolji pojedinac susreta Domagoj Brekalo.

OMLADINAC – MLADOST 2:1

Povratnički debi u 1. ŽNL za Omladinac je bio uspješan, na domaćem terenu su bili bolja momčad i zasluženo su došli do prva tri boda. Već u samom otvaranju utakmice prednost domaćinu je donio Karlo Rabić, a nakon puno borbe pobjedu je potvrdio Tomislav Arežina u 73. Deset minuta nakon toga mladi Leonardo Ilić smanjuje na 2:1 ali nije Mladost uspjela doći do poravnanja.