Atletski klub Požega višestruki prvak Hrvatske

(FOTO: AK Požega)

11.3.2019. | 08:07 | M.B.
IZVOR: AK Požega
Pregleda: 2466

U subotu, 09. ožujka 2019. godine, u Zagrebu se je održalo 12. otvoreno atletsko prvenstvo Hrvatske u dvorani za veteranke i veterane. Na natjecanju je ukupno sudjelovalo 129 natjecatelja iz Italije, Austrije, Slovenije i Hrvatske što je najviše do sada. Natjecanja su se odvijala u 13 disciplina, a AK Požega je nastupio u njih 9.

Uz Damira Jakobovića (60m, skok u dalj i kugla) i Damira Ludviga (kugla), standardne sudionike ovih velikih natjecanja, boje našeg kluba i grada prvi puta branili su Marijana Švajda (60m, 400m i 800m) i Manuel Čarđić (800m i 1500m).

Jakobović (kategorija M50) i Ludvig (kategorija M55) u bacanju kugle potvrdili su još jednom svoju kvalitetu i dominaciju te uvjerljivo osvojili zlatna odličja u svojim kategorijama sa hicima od 12,91m (Jakobović) i 11,50m (Ludvig). Uz bacanje kugle Damir Jakobović bio je izuzetno uspješan i u ostale dvije discipline u kojima je nastupio. Srebro je osvojio u utrci na 60m sa rezultatom 8,57sec (novi osobni rekord), a broncu u skoku u dalj sa duljinom od 4,39m.

Debitanti na ovom natjecanju Marijana Švajda (kategorija Ž40) i Manuel Čarđić (kategorija M40) nisu zaostajali za svojim iskusnijim kolegama pa su se i oni u Požegu vratili sa odličjima među kojima dominiraju ona najvećeg sjaja.

Tako je Švajda bila uvjerljiva i osvojila zlata na utrkama 400m (1.17.52min) i 800m (3.01.79min) dok je srebro osvojila na utrci od 60m (10.07s).

Čarđič je trčao dionice od 800m i 1500m te se u obje utrke popeo na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja i u Požegu donio još dva zlata. 800m trčao je u vremenu 2.41.08 min dok je utrku na 1500m završio za 5.53.95 min.

Na sjajno organiziranom prvenstvu natjecatelji AK Požega osvojili su ukupno 9 medalja (6 zlatnih, 2 srebrne i 1 brončana).

Ovakva natjecanja su dobar primjer da nikada nije kasno za bavljenje sportom i da treba voditi brigu o svom zdravlju, a da su godine samo broj dokazuje i činjenica da je najstariji natjecatelj imao 84 godine.