Judo klub Jigoro
(FOTO: H.P.)

20.5.2018. | 11:05 | Hrvoje P.
Pregleda: 2123

Na međunarodnom judo turniru „Kup Državnost“ održanom u Samoboru, nastupilo je i jedanaest judaši judo kluba „JIGORO“. U konkurenciji 330 natjecatelja iz 26 klubova, judaši judo kluba „JIGORO“ osvojili su čak 12 medalja od čega pet zlata, jedno srebro i 6 brončanih što je bilo dovoljno za treće mjesto u ukupnom poretku ekipa.

Zlatnu medalju osvojile su: Ivona Švajda u svojoj kategoriji ali i u starijoj uzrasnoj skupini, Ela Mijoković, Petra Grgić u starijoj uzrasnoj skupini te Lana Knaus.

Srebrom se okitila Vanesa Grgurić dok su brončanu medalju kući ponijeli Matko Mijoković, Ela Škopec, Ivona Bošnjak, Katarina Marković, Vinko Šapina te Goran Miloš.

Kada sa 11 natjecatelja osvojite ekipno 3.mjesto to je onda veliki uspjeh i dokaz da se sa djecom radi kvalitetno. Svaki turnir je jedno novo dokazivanje ali i skupljanje novih iskustava.