Požeški skijaši Vito, Tino i Max ponovo ostvaruju odlične rezultate na prvenstvu Hrvatske

Skijanje
(FOTO: Ustupljene fotografije)

25.1.2024. | 10:40 | M.V.
Pregleda: 1556

Nakon ljetne stanke počela je nova sezona prvenstva Hrvatske u skijanju za mlađe dobne uzraste.

Vito, Tino i Max Vukušić su ove godine ulazno godište i natječu se sa starijim natjecateljima.

Vito se natječe u kategoriji mlađih kadeta(U14), Tino u kategoriji starijih dječaka(U12), dok se Max natječe u kategoriji mlađih dječaka(U10).

Proteklog vikenda, 19.-21. siječnja održane su utrke prvenstva Hrvatske u Weinebene (Austrija) te su

na rasporedu bile utrke veleslaloma i slaloma. Prvi dan su utrke otkazane zbog lošeg vremena i oborina.

U subotu 20. siječnja se vozio slalom. Vito je u dvije vožnje zauzeo 7. mjesto. Tino je nakon slabije prve vožnje u drugoj vožnji zauzeo 8. mjesto.

Nažalost, Max Vukušić je u svojoj prvoj slalomskoj utrci "haklao" vrata i završio bez plasmana.

U nedjelju su vožene utrke veleslaloma po izuzetno teškoj i ledenoj stazi.

Vito je završio 9., Tino 8., a mladi Max je odvezao odličnu utrku i završio na 5. mjestu.