Košarkašice Plamen Požege u 4. kolu WABA lige uvjerljivo poražene na gostovanju kod Orlova u Banjoj Luci

ŽKK Plamen
(FOTO: sport-pozega.hr)

27.10.2023. | 10:46 | PSS
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 1004

U svojoj 72. utakmici WABA lige u kojoj sudjeluju od 2019. godine su Orlovi konačno zabili 100 ili više poena. Plamen Požegu su u utakmici 4. kola sezone 2023./2024. pobjedili jučer sa 108-75 (22:18, 27:17, 30-19, 29-21) .

Marija Kešeljević je postigla 26 koševa za Plamene, a Kristina Uzelman i Lea Hrmić ubacile su svaka po 16 poena. U strijelce su se još upisale i Kira Lowery (8), Emilija Podrug (4), Lara Benić (4) i Laura Bašić (1). Kod domaćina Nataša Šobot ubacila je 31 koš, Aleksandra Mužević dodala je 25, a Lee Safiyah B.21 poen.

Trener Vladimir Englman ponovno nije vodio na utakmicu WABA lige sve svoje igračice jer požeški klub s najjačim sastavom igra domaće prvenstvo dok u regionalnoj ligi više prilika i veću minutažu dobivaju mlađe igračice. U 5. kolu Premijer lige Plamene gostuju kod ekipe ŽKKPula- Orca Grupa (subota, 28. listopada u 17,00 sati, Dom sportova Mate Parlov).

U drugoj utakmici grupe A je vodeća Cinkarna Celj eu gostima nadigrala Lavove Brčko rezultatom106-49.

U grupi B je Montana 2003 dobila Slogu Požegu 71-64, Budućnost Bemax je tek u posljednjoj četvrtini slomila Dugu (77-64), u derbiju ekipa bez pobjeda su RMU Banovići bili bolji od Nikšića 1995 sa 77-75. Danas igraju Partizan 1953 - UBI Graz.

U 5. kolu (01. 11.) požeške košarkašice će ugostiti ekipu KK Lavovi (Brčko).