Požeški skijaši Vito, Tino i Max uspješno završili sezonu prvenstva Hrvatske u skijanju

19.3.2024. | 11:55 | M.V.
Pregleda: 2428

Sezona natjecateljskog skijanja za Vita, Tina i Maxa Vukušića je završila nastupom na finalu CROSKI kupa u Sextenu(ITA) 15.-17.3.2024.

Vito, Tino i Max su ove godine ulazno godište i natjecali su se sa starijim natjecateljima.

Vito se natjecao u kategoriji mlađih kadeta(U14), Tino u kategoriji starijih dječaka(U12), dok se Max natjecao u kategoriji mlađih dječaka(U10).

Super-G se vozio u petak 15.3., Croski kup i Nordis kup. Vito je obje utrke završio na 13. mjestu.

U subotu 16.3. su se vozile utrke veleslaloma finala Croski kupa. Toplije vrijeme i južina su uzrokovale

popuštanje staze i uz velike napore organizatora utrke su održane po rasporedu. U kategoriji kadeta, Vito je završio na 11. mjestu nakon dvije vožnje.

Tino je odvezao sigurnu vožnju i završio na 8. mjestu.

Max Vukušić je odskijao odličnu utrku, ali zbog manje greške u donjem dijelu staze je završio na 8. mjestu.

U nedjelju je bio na rasporedu slalom za kadete, te je Vito u dvije vožnje zauzeo 7. mjesto.

Natjecateljska sezona 2023./2024. je bila izazovna za natjecatelje, klubove i organizatore Croski kupa zbog nedostatka snijega i loših vremenskih uvjeta. Skijalište Sljeme je bilo nedostupno za trenige i utrke radi kvara na žičari Crvenog spusta, utrke na Bjelašnici su otkazane, a utrke s Platka i Kupresa su prebačena na skijališta u Austriji i Italiji.

U ukupnom poretku prvenstva Hrvatske Max Vukušić je zauzeo 8. mjesto i značajno napredovao na skijaškim treninzima.

Tino Vukušić je zauzeo 7. u Hrvatskoj u kategoriji skijaša do 12 godina i ponovio prošlogodišnji rezultat. Vito Vukušić je zauzeo 10. mjesto u kategoriji mlađih kadeta što je vrlo dobar rezultat obzirom na promjene koje dolaze u kadetskim natjecanjima.