Plamene u 11. kolu Premijer lige uvjerljivo slavile u Šibeniku za potvrdu titule jesenskog prvaka

ŽKK Plamen
(FOTO: ŽKK Plamen)

17.12.2023. | 10:12 | ŽKK Plamen
IZVOR: zkkplamenpozega.hr
Pregleda: 1223

U 11. kolu Premijer ženske košarkaške lige, košarkašice Plamen Požege slavile su na gostovanju kod Šibenika 66:92 i tako potvrdile naslov jesenskog prvaka s omjerom 10-1.

Bilo je to još jedno sjajno izdanje izabranica Vladimira Englmana koje su u Šibenik došle sa samo jednim ciljem – po pobjedu!

Domaći tim odlučno je ušao u susret te se u uvodne četiri minute držao u rezultatskom priključku. Nakon početnih minuta koje su protekle u dosta rastrzanojigri s poprilično slabom realizacijom, Plamene u drugom dijelu prve četvrtine polako podižu ritam, što je domaćin sve teže mogao pratiti – pa je već nakon prve četvrtine imao dvoznamenkasti zaostatak od -11 (16-27).

Drugu četvrtinu ponovno bolje otvaraju Šibenčanke koje su serijom 8-0 prišle na samo -3 (24-27) u 12. minuti utakmice, no nalet domaćina bio je “kratkog daha”. Baš kao što je to bio slučaj u prvoj četvrtini Plamene su u važnim trenucima pokazale da su u ovom trenutku ipak daleko iskusniji i kvalitetniji tim od domaćina. Samo nekoliko minuta maksimalnog zalaganja u drugom dijelu druge četvrtine ponovno je bilo dovoljno košarkašicama Plamen Požege da odbiju nalet domaćina, i do odlaska na odmor dodatno povećaju svoju prednost na +20 (52-32), što je u potpunosti usmjerilo dvoboj na našu stranu.

Nakon toga drugo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja i neizvjesnosti, cure su rutinski privele posao kraju i na koncu slavile s uvjerljivih +26.

Jelena Ivezić s 29 postignutih koševa još je jednom bila najefikasnija igrčica u našim redovima, a pored nje istakle su se čak tri igračice s “double-double” učinkom: Lea Miletić postigla je 25 poena uz 10 skokova, Emilija Podrug 18 poena uz 16 skokova te Nevena Vučković sa 11 poena i 10 skokova. U listu strijelaca upisale su se još Martina Kujundžić sa 6 i Kristina Uzelman s 3 postignuta koša.

Kennedy Gavin bila je prvo ime u redovima domaćina s 18 poena i 12 skokova.

ŽKK Šibenik – ŽKK Plamen Požega 66:92 (16:27, 16:25, 17:17, 17:23)

izvor: ŽKK Plamen