Veličani odlični na memorijalnom Taekwon-do turniru ’Bljesak’ u Novskoj

Taekwon- do Velika
(FOTO: Z.Z.)

29.4.2024. | 09:54 | Z.Z.
Pregleda: 1815

Na 18-om memorijalnom Taekwon-do turniru „Bljesak 1995.“, održanom u Novskoj, sudjelovalo je 24 kluba iz Hrvatske. TKD klub „Velika“ predstavljalo je 9 natjecatelja: 3 juniora i 6 kadeta.

Natjecanje se odvijalo u borbama po olimpijskim pravilima te za najmlađe kadete i u kategoriji „kick“.

Jura Nikić ostvario je izvanredan plasman i u finalu savladao predstavnika iz Rijeke. Tako je došao do zlatnog odličja, a na kraju je turnira proglašen najboljim juniorom turnira te je osvojio pehar. Nadalje, Lamija Sabo osvojila je srebrno odličje, dok je Kristina Klarić izgubila u prvom kolu.

Također, najbolji rezultat kadeta ostvarila je Mia Nikić, koja je u kategoriji do 55 kg pobijedila čak tri borbe i došla do zlatnog odličja. Težak put do medalje imala je i Klara Pavlović, koja je nakon prve pobjede došla u finale u kojem je dominirala, ali diskutabilnom odlukom glavne sutkinje u drugoj rundi izgubila tri poena te osvojila srebrnu medalju. Nakon dvije borbe, Nikol Nikić također je osvojila srebro. David Grgić i Luka Fridrih Šimić osvajaju broncu, a bez plasmana ovaj put ostaje Monika Vidović. Naša predstavnica Ilijana Mišić ovaj put ostala je bez borbe.

"Jedina naša predstavnica u kicku, Nikol Nikić, koja pravi rekordnih 95 udaraca u 20 sekundi, pobjeđuje čak tri protivnice (kup sistem) te i ona osvaja pehar za najbolju natjecateljicu u kicku.

Veličke borce predvodili su trener Zdenko Zlomislić te voditeljica Kristina Nikić.
Nadamo se da ćemo i dalje ostati u pozitivnom raspoloženju jer će nam trebati za tri nadolazeća turnira ove školske godine", rekli su nam iz kluba.