(FOTO: sportalo.hr)

22.4.2018. | 10:37 | M.J.
IZVOR: SPORTALO
Pregleda: 3039

Jučer su odigrana prva dva susreta 17. kola 1. ŽNL u kojima je Požega bila domaćin BSK-u, a Jakšić Papuku. Požega je povezala dva poraza, prokockala veliku prednost i do kraja će se boriti za svaki bod da bi obranila titulu prvaka. Jakšićani igosti iz Velike su bezbrižni, njihov dvoboj nema preveliku rezultatsku važnost, no pobjede su svima drage…

POŽEGA – BSK  2:1

Požega nije oduševila igrom na Rekreaciji, ali su ulovili 3 boda koja su im bila najvažnija da vrate mir u svlačionicu. Bučani su se dobro branili i često izlazili u opasne kontre, često koristeći greške veznog reda Požege koji je gostima poklonio puno lopti iz kojih se moglo puno toga učiniti. U 27. minuti kapetan Miro Lujić glavom je prevario i obranu i vratara gostiju i donio prednost Požegi. Samo dvije minute nakon toga gosti su došli do poravnanja, na desnoj strani zaspao je Jušić, gosti su ubacili oštru loptu u peterac, a u vlastitu mrežu ubacio ju je možemo reći niti kriv niti dužan Andrej Miler. U drugom dijelu Požega je uspjela pritisnuti goste koji su manje prijetili, pogodio je Golić vratnicu gostujućeg gola, a onda su u Bučani uzvratili autogolom koji je na kraju ostavio bodove u Požegi i vratio aktualne prvake na vrh ljestvice.

– Na kraju se pamte i pišu bodovi. To je ono čime sam zadovoljan, igrom nisam. Ako želimo ostati u borbi za naslov u sljedećem kolu kada gostujemo u Lipiku moramo biti puno bolji. Danas nam je nedostajao Kahanek, to je velik hendikep za nas, ali nije opravdanje. Gosti su se borili, odigrali dobro ali na kraju mislim da smo zasluženo pobjedili, stvorili smo više šansi, pogodili i stativu – izjava je Željka Mitrovića, trenera Požege.

Dobro smo ušli u utakmicu, prvo poluvrijeme smo bili bolja momčad na terenu, stvorili smo puno šansi. Drugo poluvrijeme smo se malo pogubili, oni su ubacili treću špicu, a zbog izostanaka nismo mogli reagirati na pravi način. Mislim da nam je u zadnjim minutama prilično sumnjivo poništen gol, ali domaćinu čestitam na pobjedi i korektnoj igri – komentirao je Ivica Pejnović, trener gostiju.

JAKŠIĆ – PAPUK 1:1

Zanimljivo je bilo na Jajarama gdje je Jakšić ugostio Papuka. Već u 11. minuti gosti su poveli preko jednog od najtalentiranijih mladih igrača lige Marija Šipure, da bi u 35. stvari na početak vratio Željko Parobek. Na početku nastavka Matej Kolembus je u 10 minuta zaradio dva žuta kartona, pa su gosti iz Velike igrali s igračem manje više od pola sata, ali su osvojili vrijedan gostujući bod.

– Malo je razočaravajuće kad ne pobjediš kod kuće, ali kada ne iskoristiš prilike nije nerealno. Gosti nam praktično nisu opalili po golu osim tog gola, ali su se borili, dali sve od sebe. Mi smo dosta toga promašili, dosta toga je njihov golman obranio i to je to. Sve u svemu bilo je to jedno lijepo popodne za ljubitelje nogometa. Mi smo tri utakmice bez poraza, trebamo tako nastaviti i dalje – izjavio je Dario Pažin, trener Jakšića.

– Rano smo poveli i nakon toga imali još dvije šanse koje nismo iskoristili. Onda nam se dogodila sekunda nepažnje što je njihov napadač odmah kaznio i izjednačio. U nastavku smo brzo ostali s igračem manje, pa je domaćin preuzeo inicijativu, stvorili su dosta šansi i mogu reći da nas je ovoga puta sreća pomazila kao što nas do sada nije mazila. 5 minuta prije kraja imali smo meč loptu ali je naš igrač glavom sa 5-6 metara tukao preko gola. Sve u svemu po bod svakom je pošteno. Moram pohvaliti moje igrače, njih 13 su odigrali dobro, hrabro i na kraju ih je nagradilo tim bodom – riječi su Ante Bulata, pomoćnog trenera Papuka.