(FOTO: NK Croatia Mihaljevci)

19.8.2019. | 08:50 | M.J.
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 1760

Nakon što su odigrana prva dva susreta 1. kola Županijskog nogometnog kupa u koji su prolaz izborili Hajduk i Požega, jučer je odigrano i preostalih 10 dvoboja početne faze ovog natjecanja.

U najzanimljivijem dvoboju nedjeljno programa Kuzmica je u pravoj golijadi slavila 4:3 pobjedu na gostovanju kod aktualnog prvaka 1. ŽNL Kaptola. Na krilima dvostrukog strijelca Rotima Kuzmica je već u 23. minuti imala velikih 3:0, u nastavku je Pavelić s dva pogotka smanjio na 2:3 ali je Novak u samoj završnici golom iz kaznenog udarca riješio sve dileme oko pobjednika. Slično je bilo i u susjedskom derbiju u Mihaljevcima, gosti iz Velike su imali 3:0, domaćin se vratio do 3:2 nakon čega su mreže mirovale do kraja.

Tomislav Smojvir je s dva pogotka donio pobjedu Dinamu u Bučju, a domaćin je 5 minuta prije kraja smanjio preko Prše, ali za više nije bilo niti vremena niti snage. Dinamo je u Badljevini dva puta vodio a onda je trener Omladinca Tomislav Topalović uzeo stvari u svoje ruke, ušao je u igru u 71. minuti i do 84.  zabio dva komada za pobjedu! Uzbudljivo je bilo i u Zagrađu gdje je domaći Graničar dobro namučio MŽNL ligaša iz Jakšića. Gosti su tri puta imali prednost a uporni domaćin se dva puta vratio, do trećeg nisu stigli.

U ostalim susretima Lipa je na svom terenu bila bolja od Sulkovaca, Sloga je u svom Parku uvjerljivo nadigrala Hrvatski Dragovoljac, dok je BSK uvjerljivo slavio protiv Graševine u njenoj prvoj utakmici pod novim imenom. Najuvjerljivije je bilo Kutjevo koje je u Obriježi postiglo 7 golova. Jedna utakmica završena je bez pobjednika, a u raspucavanju s 11 metara sretniji od Mladosti bio je Dobrovac.

KAPTOL – KUZMICA 3:4

CROATIA M. – PAPUK 2:3

SLOGA – H. DRAGOVOLJAC 5:1

GRANIČAR Z. – JAKŠIĆ 2:3

LIPA – SULKOVCI 3:1

CROATIA D. O. – KUTJEVO 0:7

DOBROVAC – MLADOST 1:1 (5:4)

GRAŠEVINA – BSK BUK 1:5