Utakmicama 8. natjecateljskog dana završio prvi krug 29. Božićnog malonogometnog turnira ʺPožega 2019ʺ

Trećeg dana 29. BMNT Požega 2019. pobjede ostvarili Kutjevo i Vallis Aurea
(FOTO: sport-pozega.hr)

1.1.2020. | 11:14 | Mladen Mirković
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 8524

Utakmicama 8. natjecateljskog dana završio je 1. krug u seniorskoj kategoriji 29. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2019" i poznato je 16 ekipa koje će igrati u osmini finala koja je na rasporedu u četvrtak, 02. i petak 03. siječnja 2020.

Prve dvije utakmice odigrali su veterani skupine 1. Alabama je uvjerljivo poražena od Wiener osiguranja rezultatom 0:4 (0:2). Pogotke su postigli Tomislav Topalović (2), Ivan Abramović i Miroslav Crnjac.

Vallis Aurea je povela protiv Hvidre pogotkom Željka Metlara u 16. minuti, a izjednačio je Josip Pavunčec u 18. minuti. Nakon izvođenja penala prednost je ukupnim rezultatom 4:2 ostvarila ekipa Hvidre.

Bio je ovo već šesti neodlučeni rezultat u osam odigranih utakmica što govori o izjednačenosti ove skupine. Vallis Aurea ima 5 bodova, Wiener osiguranje 5, Lager Bašić 3, Hvidra 3 i Alabama 2 boda. U posljednjem, 5. kolu skupine koje će se igrati u četvrtak, 02. siječnja sastaju se Lager Bašić - Vallis Aurea i Alabama - Hvidra dok je Wiener odigrao sve četiri utakmice u skupini.

Caffe bar Vertigo je pobijedio Magmu rezultatom 4:1 (1:1) i tako stigao do 5 bodova i drugog mjesta skupine 1. koje ih vodi u osminu finala na pobjednika skupine 2, odličnu mladu ekipu Elite Academy Pakrac Phoenix Tattoo studio Daruvar. Magma je povela pogotkom Kristijana Kelebude već u 3. minuti. Vertigo je u posljednjoj, 15. minuti prvog dijela preko Miroslava Lujića došao do izjednačenja, a u nastavku susreta pogocima Marka Karačića (21), Josipa Nerude (26) i Tomislava Zelenike (30) i do uvjerljive pobjede.

Vallis Aurea je s uvjerljivih 5:1 (1:0) svladala ekipu Autoservisa Dara. Pogotke su postigli Josip Jakovljević (2), Pavo Nikolić (2) i Daniel Štavlić dok je počasni pogodak za Autoservis Daru postigao Željko Parobek.

Kutjevo je u prva dva susreta osvojilo 6 bodova i osiguralo 1. mjesto skupine 4. pa im je utakmica protiv NK Slavonije juniora bila rezultatski nebitna te nisu došli u kompletnom sastavu. Juniori Slavonije poveli su pogotkom Patricka Poka u 2. minuti. Preokret Kutjeva režirao je Ante Paulić pogocima u 15. i 27. minuti pa Kutjevo u osminu finala ide s maskimalnih 9 bodova, a protivnik će im biti Caffe bar Vanilla koja je osvojila 2. mjesto u skupini 3.

Ekipe Play fitnessa i Autodijelova Tokić veterana koje su poražene od Kutjeva, a pobijedile juniore Slavonije su u direktnom sudaru odlučivale o 2. mjestu skupine 4. Play je na krilima trostrukog strijelca Gorana Jurića pobijedio rezultatom 5:2 (3:1) i prošao u osminu finala gdje će igrati protiv trostrukog pobjednika Caffe bara Rubikon (2001, 2014, 2017). Za Play su još zabili Nikola Cindrić i Robert Stahović dok su za "Tokiće" zabili Tomislav Čakalić i Josip Sadilek.

Međusobni ogled trostrukog osvajača Caffe bara Samson (2012. 2013, 2016) i Caffe bar Oase čija je ekipa jednom osvojio turnir (2009) je odlučivao o prvom mjestu skupine 5, a slavio je Samson rezultatom 3:1 (2:1). Pogotke su postigli Tomislav Žuljević (2) i Krešimir Plešić dok je strijelac za mladu ekipu Oase koja se predstavila u odličnom svjetlu bio Petar Jurić. Samson u osmini finala ide na AG Gradnju 97 dok će Oase igrati s Vallis Aureom.

Građevinski obrt Zeba je pobijedio NK Požegu juniore rezultatom 5:0 (1:0), a pogotke su postigli Andrej Egner (2), Goran Katić, Anto Barić i Tomislav Grgić. Utakmica nije imala rezultatski značaj jer su obje ekipe poražene u prva dva susreta ali se GO Zeba uvjerljivom pobjedom oprostio od turnira osvojivši 3. mjesto skupine 5.

U posljednjoj utakmici 8. dana i natjecanja po skupinama Caffe bar Rubikon je s uvjerljivih 6:1 (1:0) svladao NK Slogu Trenkovo. Pogotke su postigli Mario Vlaović (3), Alen Volf, Tomislav Marijanović i Tomislav Glavaš dok je počasni pogodak za Slogu zabio vratar Tomislav Blažević.

Nakon dvodnevne stanke (31. 01. i 01. 01.) turnir će se nastaviti u četvrtak, 02. 01. 2020. kada će se igrati prve četiri utakmice 1/8 finala seniorskog turnira i dvije posljednje utakmice u veteranskoj skupini 1.

Prava uzbuđenja na požeškom turniru tek dolaze, a na parket će kod seniora u osmini finala prvi izaći branitelji naslova igrači Caffe bara Colosseum - Cor d.o.o. koji će igrati protiv Mojito caffe bara i Restorana i prenoćišta Stari grad (19,20).

Nakon toga sastaju se Caffe bar Vertigo - Elite Academy Pakrac (20,10). U trećoj utakmici Caffe bar Rubikon igra protiv Play fitnessa (21,00), a u četvrtoj se sastaju Caffe bar Vanilla i Kutjevo (21,50).