Svih 13 boraca Taekwon-do kluba ʺVelikaʺ s natjecanja u Vukovaru donijeli medalje

26.11.2018. | 07:51 | Taekwon do
Pregleda: 3758

Dana 24. studenog 2018. održan je sedmi turnir "Vukovar open kup branitelja Vukovara". Na natjecanju je sudjelovalo 280 boraca iz 30 različitih klubova iz Hrvatske i BiH.

Taekwon-do klub Velika je sudjelovao s 13 natjecatelja: juniorke (Monika Jelić, Lucija Zeba, Klara Šebalj, Irma Andrijević), kadeti (Filip Pavlović), mlađi kadeti (Eugen Zeba, Valentin Perčinić, Neo Perčinić, Anamarija Zeba, Vanesa Perčinić, Mia Nikić, Kristina Klarić, Matea Božić). Natjecanje se odvijalo u borbama.

U svim spomenutim kategorijama, natjecatelji su imali po dvije do tri borbe. Kako bi se ovaj turnir uveličao, HTS je pozvao i dio našeg hrvatskog nacionalnog tima, što nije spriječilo natjecatelje da dođu do zlatnih odličja.

Tako se Monika Jelić u polufinalu borila s djevojkom iz reprezentacije, ali je ipak u iscrpljujućoj borbi od tri runde pobijedila rezultatom 30:25, a finale je dobila glatko, prekidom (klasični knockdown) u drugoj rundi.

Također, natjecatelj Filip Pavlović (aktualni prvak Slavonije i Baranje) je u finalnoj borbi savladao protivnika, iako je u prvoj rundi ozlijedio koljeno te je gubio nekoliko poena razlike, ali je uspio skupiti snage te u drugoj i trećoj rundi prešao u vodstvo i osvojio zlato.

Mlađi kadet Eugen Zeba uvjerljivo je savladao dva protivnika te također došao do zlatnog odličja. Najmlađi natjecatelj kluba, Neo Perčinić, u kategoriji "kick" (udarci u elektronsku vreću 30 sec) između pet natjecatelja je bio najbrži.

Vanesa Perčinić također je u kategoriji "kick", između osam protivnica osvojila srebro.

Nitko od predstavnika veličkog kluba nije se vratio bez medalje (svatko u svojoj težinskoj kategoriji): Klara Šebalj- srebro, Lucija Zeba- bronca, Irma Andrijević- bronca, Valentin Perčinić- bronca, Anamarija
Zeba- srebro, Mia Nikić- bronca, Kristina Klarić- bronca i Matea Božić- bronca.

Natjecatelje su vodili trener Taekwon-do kluba "Velika", Zdenko Zlomislić te voditeljica Taekwon-do kluba "Velika", Lea Zlomislić.