Srednjoškolcima požeške Ekonomske škole održano predavanje o alkoholu i mladim vozačima
VETOVAČKI LOVCI: Franjo Lukačević, Vlado Svoboda i Jakob Bodolović primili plakete za 50 godina lovačkog staža
UČENICI U PORTUGALU: Druga mobilnost učenika Tehničke škole za školsku godinu
Rezultati vikend mjera: Najvišu kaznu dobio vikend rekorder s 2,35 promila
Pod utjecajem alkohola narušavao javni red i mir pa vrijeđao policijske službenike
Humanitarni koncert Požeškog tamburaškog orkestra za stradalog Luku Kerepčića
TKD Klub Velika: Klara Pavlović osvojila zlato na Taekwon-do kupu u Zagrebu
Recept za čokoladne kocke sa sočnim biskvitom i bogatom kremom koji se radi bez miksera

25.3.2019. | 08:52 | M.J.

Požeški trećeligaš je u četvrtom proljetnom kolu upisao vrlo uvjerljivu pobjedu protiv Oriolika. Prekrasno vrijeme i činjenica da se nigdje u okolini nije igralo privuklo je na stadion uz Orljavu 400ak gledatelja koji su mogli uživati u odličnoj partiji požeških Plavih. Prije početka susreta održana je minuta šutnje u čast Brune Bobana koji je tragično preminuo prije točno godinu dana na susretu Marsonije i Slavonije, te dugogodišnjeg igrača i trenera Oriolika Josipa Mazora.

SLAVONIJA – ORIOLIK  5:0

Stadion uz Orljavu, gledatelja 400

Strijelci: 1:0 M. Žuljević (14, 11m), 2:0 Bundavica (58), 3:0 Peharda (74), 4:0 Smojvir (78), 5:0 Karačić (88)

Suci: Dergez (Đurđevac), Mađerić (Koprivnica), Iveljić (Kamešnica)

Slavonija: Bošnjak, Nikolaš, Plešić, T. Žuljević (od 70. Smojvir), Marčetić (od 88. Neruda), Šulc, M. Žuljević, Bognar, Peharda (od 82. Karačić), Bundavica, Božić

Trener: Dalibor Bognar

Oriolik: Nikičić, Plemenčić (od 46. Kokotović), Jurjević, Kuzmić (od 32. Galović), Mijić, Jurić, Majstorić, Lucić, Stahović (od 74. Zulić), Stubičan, Đerek

Trener: Robert Dujić

Igrač utakmice: Matej Peharda

Nije se igralo niti 10 sekundi kada je trener domaćih Dalibor Bognar prvi put glasno zagalamio na svoje pulene, konkretno Marka Žuljevića jer nije u punom šprintu napao gostujuću obranu. Već tada je bilo jasno da će Požežani vijati goste po čitavom terenu, a tako je i bilo. Nametnuli su domaći visok tempo što im se isplatilo u 14. Minuti. Na desnom boku kombinirali su Marčetić i Peharda, a ovaj potonji je snažno tukao, pogodio vratnicu od koje se lopta odbila i udarila u ruku gostujućeg igrača. Kazneni udarac u vodstvo je pretvorio Marko Žuljević.

Prije toga Oriolik je imao svoju najbolju priliku, Majstorić je išao sam prema Bošnjaku ali je otišao suviše desno, nije na vrijeme tukao pa je Božić dobio i iskoristio priliku blokirati njegov pokušaj. U 20. Minuti ponovno je na sceni Matej Peharda, odlično je pucao s ruba kaznenog prostora ali je Nikičić fenomenalnom paradom spasio svoju mrežu. Gostujući trener je odmah po primljenom pogotku mijenjao formaciju ali nije mu to pomoglo, imao je premalo raspoloženih igrača u svim linijama da bi mogao nešto konkretno učiniti.

U nastavku desetak minuta uspavanke, a onda Slavonija ubacuje u višu brzinu. To je najavio Tomislav Žuljević koji je napravio lijep prodor pa s 18 metara snažno opalio, ali je bio malo neprecizan. Odmah u sljedećem napadu nova gužva na rubu kaznenog prostora u kojoj se lopte dočepao kapetan domaćih Matias Šulc, povukao je u kazneni prostor i ubacio oštru prizemnu loptu koju je na drugoj strani dočekao Bundavica i bez problema je spremio u mrežu za 2:0.

U 73. Dino Bognar radi sličnu stvar kao Šulc kod drugog pogotka, ali on vraća povratnu na 10ak metara odakle Peharda pravom bombom pogađa gredu. Lopta se odbila u sredinu, Plavi su je vratili ponovno Pehardi koji se sada dobro namjestio i prizemnim udarcem pogodio za 3:0. Bio je to kraj svih nadanja gostiju iz Oriovca, ostalo je samo pitanje koliko će još lopti završiti u njihovoj mreži. Pet minuta nakon trećeg stigao je i četvrti pogodak, ponovno je Šulc glavni krivac, najprije je oduzeo Juriću loptu na sredini terena i onda briljantnim pasom izbacio Smojvira u kontru koju ovaj mirno pretvara u novi pogodak. Za kraj su Plavi sačuvali najbolju akciju. Začeo ju je Bundavica koji je oduzeo loptu na rubu svog kaznenog prostora, povukao je gotovo do centra i onda otvorio na boku Marka Žuljevića koji ubacuje do Karačića koji još jednom matira nemoćnog Nikičića.

Plavi su odradili sjajan posao, napunili se samopouzdanjem pred gostovanje u Jelisavcu u sljedećem kolu. Oriovčani s druge strane imaju puno problema, dok su ozljede nešto protiv čega se teško boriti, ono što nije dobro je energija momčadi, Crveni djeluju prilično usporeno i slabo otporno na presing.