Slavonija osvojila prvo mjesto na 9. Memorijalnom turniru ʺLjubomir Kalem - Ljuboʺ u Orahovici

NK Slavonija
(FOTO: sport-požega)

31.7.2018. | 08:34 | sport-pozega.hr
IZVOR: sport-požega
Pregleda: 3208

Nogometaši Slavonije su u sklopu priprema za novu sezonu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok proteklog vikenda nastupili na 9. Memorijalnom nogometnom turniru "Ljubomir Kalem - Ljubo" koji je odigran u Orahovici u odličnoj organizaciji domaćeg NK Papuk. Prvog dana turnira u susretu dva osječka županijska prvoligaša FEŠK (Feričanci) je svladao Jedinstvo (Donji Miholjac) rezultatom 4:1.

U drugom susretu Slavonija je protiv četvrtoligaša, domaćeg Papuka povela pogotkom Mateja Peharde kojem je trebalo samo 8 minuta da zabije svoj prvijenac u dresu Slavonije. Na 0:2 povisio je mladi napadač Ivan Smojvir u 60. minuti. Domaćin je ublažio poraz u 75. minuti zabivši za konačnih 1:2. Slavonija je krenula u sastavu : Rezo, Neruda, Nikolaš, D.Smojvir, Soldo, Zapalac, Majstorović, Karačić, Peharda, I.Smojvir, Bojić. U drugom dijelu susreta igrali su još Božić, A.Smojvir, Pandžić, Gurdon, Piščević i Jakoubek.

Drugog dana turnira Slavonija je finalnu utakmicu protiv FEŠK-a (Feričanci) odigrala bez pogodaka, 0:0 ali je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca osvojila prvo mjesto rezultatom 4:3. Uspješni izvođači bili su kapetan Majstorović, Božić, Karačić i Ivan Smojvir. Slavonija je počela susret u sastavu : Rezo, Romić, D. Smojvir, Nikolaš, Soldo, Majstorović, Karačić, Bojić, Jakoubek, Peharda, I. Smojvir. U drugom dijelu ušli su još Božić, Zapalac i A. Smojvir.

U utakmici za 3. mjesto domaći Papuk je pobijedio Jedinstvo (Donji Miholjac) rezultatom 3:1. Pehare ekipama uručio je Saša Kalem, bivši kapetan Papuka i sin prerano preminulog Ljubomira Kalema, dugogodišnjeg sportskog direktora Papuka i velikog sportskog radnika.Po završetku turnira domaćin je organizirao večeru za sve četiri ekipe koje su sudjelovale na turniru.