Seniori Stolnoteniskog kluba Požega najbolji na 14. Stolnoteniskom turniru ʺ Brod open 2019ʺ

26.5.2019. | 07:58

Mladen Mirković

Pregleda: 1047

VEZANO

U Požegi odigrana tri kola 2. Hrvatske stolnoteniske lige - Slavonija Zapad u kojem je druga ekipa STK Požega ostvarila tri uvjerljive pobjede
Mladi članovi Stolnoteniskog kluba Požega najbolji na Regijskom turniru - Slavonija Zapad koji je održan u Požegi
Stolni tenis: Ivan i David 1. ekipno, Niko Škoko Zdelar 3. na turniru u Varaždinu
Ivan Smiljanić odličan na World table tennis youth contender u Varaždinu
Predsjednik HSTS-a uručio priznanja Zlatku Pircu i Hrvoju Dujmoviću za doprinos u razvoju stolnog tenisa u Požegi i Hrvatskoj
Stolnotenisačice Požege u 4. kolu 1. HL - Istok ostvarile pobjede na gostovanjima u Pitomači i Koprivnici
Mladi Požežanin Tom Pirc na turniru u Bjelovaru osvojio zlatnu medalju
STK Požega se predstavio sa 8 igrača u svim dobnim skupinama na Brod Open-u 2021.
Stolnotenisačice Požege u 1. kolu HEP Superlige poražene od Bjelovara

(FOTO: J.B.)

26.5.2019. | 07:58 | Mladen Mirković

Nakon uspješnog nastupa Stolnoteniskog kluba Požega na "Brod openu" za djecu gdje je klub iz Požege bio jedan od najzastupljenijih, održan je i seniorski "Brod open 2019" u 4 starosne kategorije i igri parova. Ispred STK Požege nastupili su 6 igrača, te tako opet bili klub sa najviše natjecatelja. U kategoriji seniora nastupili su igrači 1. ekipe Požege Fran Mihaljević i Luka Kovačević  te Antonio Lešković.

Nakon igranja po grupama sva 3 igrača izborila su daljnji tijek natjecanja. Antonio Lešković je u daljnjem natjecanju ispao od Damira Bogdanovića iz Obrtničke škole Brod. Nakon prolaska u polufinale junior Požege Luka Kovačević je odličnom igrom i borbom u 5. setova, kada je 2 puta vodio u setovima rezultatima 1:0, i 2:1, izgubio meč od znatno iskusnijeg Damira Bogdanovića, koji već nekoliko godina igra u Super ligi, te osvojio 3.mjesto.

Fran Mihaljević najbolji i prvi igrač STK Požege superiorno je došao do finala i u ovom meču protiv Damira Bogdanovića,pokazao zavidnu formu na kraju sezone, te sa 3:0 lako osvoji apsolutnu seniorsku kategoriju.

U kategoriji mlađih veterana nastupili su Hrvoje Dujmović i Miroslav Kovačević. Nakon natjecanja u grupama Hrvoje Dujmovićgrupu prolazi kao prvoplasirani, a Miroslav Kovačević kao drugoplasirani što dovodi do međusobnog susreta u polufinalu. Nakon odličnog meča i vodstva Kovačevića od 1:0 i 2:1 u setovima, pobijedio je rezultatom 3:2 Hrvoje Dujmović, te se plasirao u finale dok je Miroslav Kovačević osvojio 3. mjesto.

U finalu Hrvoje Dujmović lako rezulatatom 3:0 pobjeđuje Mladena Berakovića, igrača STK Flip iz Slavonskog Broda. U kategoriji veterana nastupio je Tomica Lešković, koji je nakon prolaska grupe kao drugoplasirani došao do finala i u finalu rezultatom 3:1 pobijedio Darka Kuleja iz STK Virovitica.

Nakon pojedinačnog turnira u kategoriji parova 1. par STK Požege u sastavu Fran Mihaljević i Hrvoje Dujmović superiorno, bez izgubljenog seta, dolaze do finala u kojem dosta lako rezultatom 3:0 pobjeđuju par Damir Bogdanović i Matej Jurinić, te na taj način osvajaju i 4. kategoriju na turniru.

Organizacija turnira na vrhunskoj razini, organizator je za sve natjecatelje pripremio hranu i piće tijekom cijelog turnira, a najuspješnije natjecatelje nagradio peharima, medaljama i sportskim poklonima.

STK Požega je nagrađena kao klub posebnom sportskom nagradom organizatora STK Graničar za najbrojniju ekipu na oba održana Brod opena 2019. (djeca i seniori).