Rukometaši Požege uvjerljivo svladali vodeći Osijek u zaostalom susretu 20. kola 1. HRL - Sjever

14.4.2022. | 11:41 | sport-pozega.hr
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 1288

POŽEGA - Odličnu utakmicu odigrali su rukometaši Požege protiv lidera Osijeka te su ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 38:33 (23:16) u zaostalom susretu 20. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Požežani su odlično ušli u utakmicu i u 4. minuti vodili 4:1, u 12. minuti bilo je 10:5. Na odmor se otišlo sa 7 pogodaka prednosti (23:16).

Najveću prednost imali su na otvaranju drugog poluvremena kada su otišli na 9 razlike (26:17). U nekoliko navrata gosti su uspjeli smanjiti na pet pogodaka zaostatka, ali nisu uspjeli napraviti potpuni priključak. Bila je ovo svakako najbolja utakmica požeških rukometaša koji su nošeni svojim navijačima uz veliku borbenost nanijeli novi poraz vodećoj ekipi koju su uspjeli pobijediti i u Osijeku, u prvom dijelu sezone.

Požežani su posljednji pogodak na susretu postigli atraktivnim cepelinom i tako se na najljepši način zahvalili svojim vjernim navijačima za podršku i na ovom važnom susretu.

Ivan Antunović predvodio je Požegu u napadu sa čak 10 pogodaka, ali i sa velikom ulogom u obrani. Sjajan je bio Šimun Banović kao i pivot Ivan Janjić, a obojica su postigli po 7 golova. Mladi Vilim Gotal je postigao 4 pogotka, Jerko Tukonić, Luka Poplašen i Karlo Grgurić su dodali svaki po 3, a jednom se u strijelce upisao i Marko Ćosić. Vratari Filip Orlović i Ivan Cota obranili su odličnih 14 udaraca.

Ekipu je odlično s klupe vodio pomoćni trener Filip Bešlić dok je glavni trener Dario Anić zbog kazne s tribine morao dijeliti savjete svojim igračima. Osijek će unatoč ovom porazu biti prvak jer ima velikih 5 bodova prednosti 3 kola prije kraja ali je Požega osvojila 2 velika boda u borbi za 2. mjesto jer tri ekipe sada imaju po 33 boda. To su KTC (Križevci), Požega i Čakovec.

U narednom, 24. kolu požeški rukometaši će u subotu, 23. travnja ugostiti Đakovo. Nakon toga gostuju kod Ivanića (30. 04.), a u posljednjem, 26. kolu u Sportsku dvoranu Tomislav Pirc dolazi Dugo Selo (07. 05.).

(Izvor: sport-pozega.hr)