Rukometaši Požege u gostima svladali Vidovec u 9. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

Rukomet, Požega
(FOTO: sport-pozega.hr)

15.11.2021. | 10:41 | PŠS
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 1136

Rukometaši Požege su u 9. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever gostovali kod RK Vidovec čiju su ekipu pobijedili rezultatom 28:31 (14:11). Pobjeda Požežana bila je očekivana jer Vidovec još nema niti boda.

Novi bodovi ipak nisu osvojeni lako, Požega je loše ušla u utakmicu, gubila 3:0, nakon toga počela igrati bolje i došla do vodstva od 5:6 u 17. minuti ali je domaćin bolje odigrao završnicu prvog dijela i na poluvremenu imao vodstvo od 3 pogotka razlike (14:11). U drugom dijelu bolja igra Požežana pogotovo u samoj završnici kada su u 50. minuti Požežani konačno prešli u vodstvo na kraju je donijela i novu važenu pobjedu u borbi za sami vrh ljestvice.

Šimun Banović odigrao je odlično i upisao 8 pogodaka, Ivan Antunović i Marko Sertić dodai su svaki po 6, dok je u drugom dijelu prevagu donosio odlični Luka Poplašen svojim topovskim udarcima sa 10 metara, a postigao je ukupno 4 gola. Filip Orlović obranio je 12 udaraca.

Ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića je trenutno na odličnom, 3. mjestu sa 14 bodova (7 pobjeda, 2 poraza). U narednom 10. kolu u Požegi, u subotu, 20. studenoga, s početkom u 18,00 sati gostuje KTC (Križevci) koji je na 2. mjestu sa 15 bodova koliko ima i prvoplasirani Osijek.

Nakon derbija s KTC - om, požeški rukometaši gostuju u Đakovu (27. 11.), pa im dolazi Ivanić (04. 12.) dok će u posljednjem kolu prvog dijela sezone gostovati u Dugom Selu (11. 12.).