Rukometaši Požege pobijedili Đakovo u gostima u 11. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

(FOTO: sport-pozega.hr)

28.11.2021. | 11:09 | sport-pozega.hr
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 1374

Rukometaši Požege nastavili su s odličnim igrama i rezultatima i jučer na gostovanju u Đakovu gdje su istoimenog domaćina pobijedili rezultatom25:30 (12:16) u sklopu 11. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever.

Požežani su tako preuzeli vodeće mjesto na ljestvici sa bodom više od KTC-a (Križevci) i 2 boda više od Osijeka koji ima susret manje. Igrači trenera Daria Anića su kontrolirali utakmicu svih 60 minuta i bez previše muke osvojili nove bodove.

Požega je povela 1:3, tada domaćini stižu na 5:4, ali odmah poslije gosti pojačavaju ritam i odlaze na 6:11. Tu prednost su održali do poluvremena na koje su otišli sa vodstvom 12:16. U drugom dijelu požeški rukometaši su kontrolirali rezultat i mirno priveli utakmicu kraju za novo slavlje i preuzimanje mjesta lidera.

Krila su bila uposlena cijeli susret i to su dobro iskoristili. Karlo Grgurić bio je najbolji strijelac naše ekipe sa 7 pogodaka, Jerko Tukonić zabio je 4, a Vilim Gotal 3. Marko Sertić postigao je 5 pogodaka, dok je Šimun Banović odlično vukao ekipi i postigao 4 pogotka. Odlično je branio Filip Orlović i skupio 14 obrana.

U 12. kolu RK Požega će ugostiti RK Ivanić (subota, 04. 12 u 18,00 sati), a svi u požeškom klubu se nadaju da će to biti pred punim tribinama Sportske dvorane Tomislav Pirc.