(FOTO: Compas.com.hr)

12.11.2019. | 17:54 | Andrea Staklarević
IZVOR: Compas.com.hr
Pregleda: 2170

Rukometaši LiPa iskoristili su greške dosad neporaženih Petrijevaca te pobijedili protiv Mladosti iz Donjeg Miholjca i zauzeli prvo mjesto na ljestvici. Rukometaši LiPa odnijeli su pobjedu s rezultatom 44:18.

Gosti nisu imali rješenja za gustu i čvrstu obranu te brz i raznovrstan napad domaćina pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 19:9. No, rezultat je mogao biti i veći da RK LiPa nisu promašili čak 5 sedmeraca.

U drugo poluvrijeme RK LiPa još povećava ritam utakmice koji RK Mladost nije mogao pratiti, te se razlika vrlo brzo penje i na 20 golova prednosti (31:11). Kvalitetnom rotacijom svih igrača tempo igre kroz svih 60 minuta je bio na visokom nivou što je rezultiralo konačnim rezultatom od više nego uvjerljivih +26 (44:18).

Najefikasniji u redovima LiPa bio je Andrija Krucki sa 7 postignutih pogodaka. Šest pogodaka je dodao Petar Sommer, dok je 5 djelo Tite Kruckog te Alena Smiljčića. Četiri puta se u listu strijelaca upisao David Antonić, dok su Ivan Friš i Ivan Macura 3 puta pogađali mrežu suparnika. Kvartet Antun Gamberger, Matija Šimić, Pjero Dražul te Mariel Klašnja postigao je 2 pogotka, dok je jedan pogodak djelo Roberta Ružičke, Roka Majora te vratara Tomislava Kešćeca koji je odlično odradio i svoju rolu na vratima. Još su nastupali vratari Dominik Jančik i Mislav Vujatović te mladi Dino Josipović.