15.4.2019. | 08:27 | M.B.
Pregleda: 1554

Slavonsko-baranjska trail liga nastavljena je 2. kolom koje se održalo u subotu 13. travnja na jezeru Borovik nedaleko Đakova.

Trail je utrka trčanja po šumi i šumskim cestama uz označenu stazu.

Po kišnom i prohladnom vremenu nastupilo je ukupno 123 natjecatelja, a za Atletski klub Požega nasupili su Marijana Švajda, Dinko Zima i Manuel Čarđić i još jednom ostvarili odlične rezultate. Svo troje trčali su na kratkoj stazi i Marijana Švajda je potvrdila odličnu formu te osvojila drugo mjesto u ženskoj kategoriji s vremenom 1:03:16h i na taj način istaknula se kao jedna od favoritkinja za osvajanje lige.

U muškoj konkurenciji dobar rezultat ostvario je i muški dio ekipe. Manuel Čarđić zauzeo je 7. mjesto s vremenom 58:53min dok je Dinko Zima bio 12. s vremenom od 1:01:34h.

Atletski klub Požega imao je svog člana i među natjecateljima najprestižnije utrke u Hrvatskoj. Krešimir Valentić nastupio je, također u subotu, na „100 milja Istre“. Trčao je stazu dužine 67 km i uspješno je završio u vremenu 8:46:24h te je tako naš grad dobio prvog trkača koji je istrčao ultratrail. Krešimir je u Istri nastupao kao član tima SRK Baraber iz Belišća.

Svima čestitamo na iznimno uspješnom trkačkom vikendu.