|
13.1.2021. 14:45 | 034 Portal IZVOR: JVP Grad Požega PREGLEDA: 1225
Vatrogasci Javne vatrogasne postrojbe grada Požege 29. prosinca 2020. dislocirani su u Petrinju s autocisternom po nalogu Ravnateljstva za robne zalihe pri Ministarstvu gospodarstva i održivog razvoja.
Tamošnjem su stanovništvu distribuirali vodu, a potom su angažirani kao logistika Stožeru Civilne zaštite za uklanjanje posljedica razornog potresa.
Tjedan dana kasnije, od 6. siječnja 2021. godine, u Petrinji im se pridružuje po jedan vatrogasac iz DVD-a Požega koji su još uvijek u smjenama na terenu.
Po zapovijedi Glavnog vatrogasnog zapovjednika JVP grada Požege, s autosljestvom DVD Požega dislocirani su u Sisak. Po dvojica vatrogasaca u smjenama na terenu su bili od 30. prosinca 2020. do 10. siječnja 2021.
Zbog vremenskih uvjeta, obima i zahtjevnosti posla ekipe su se izmjenjivale svaka dva dana.
Autoljestvom su skidali oštećene dimnjake i krovove čije je eventualno urušavanje predstavljalo opasnost za građane. "Nadamo se da više nećemo morati svjedočiti ovakvim i sličnim katastrofama, no naša je poruka jasna: Budete li nas ikada trebali, spremni smo pomoći!", napisali su na svojoj Facebook stranici.


|
| | | |
|
|
Tagovi: vatrogasci, jvp požega, sanacija, šteta, potres, petrinja, sisak
|
|
|
|
|
Preko 10000 vatrogasaca sudjelovalo na sanaciji posljedica potresa u SMŽ
|
|
|
Telić Borna prvi u Hrvatskoj rođen na slobodi!
|
|
|
Slavonci dobrog srca. Majci i njenom bolesnom sinu iz Siska kupili kuću
|
|
|
|
Priča iz Sovskog Dola- bisera zapuštene Slavonije
|
|
|
Paket blagog popuštanja od 1. veljače: Terase kafića najvjerojatnije se neće otvoriti...
|
|
|
71-godišnjak jutros u Pakracu bacio eksplozivnu napravu na HEP-ovce jer su mu došli isključiti struju?
|
|
|
Nacionalni Stožer objavio nove podatke. Preminula 31 osoba
|
|
|
Kad ne znate što kuhati: Recept za najsočniju zapečenu tjesteninu s kobasicama
|
|
|