(FOTO: sportalo.hr)

27.8.2018. | 08:45 | sportalo.hr
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 4037

Odigrano je još 6 utakmica drugog kola požeško slavonskog Kupa. Nakon što je Kaptol u subotu s 3:2 slavio na gostovanju danas je igrano 6 utakmica, dok se u utorak igra posljednji dvoboj,  onaj između Papuka i Kutjeva. Najzanimljiviji okršaj nedjeljnog programa bio je onaj u Buku gdje je BSK ugostio Požegu.

BSK – POŽEGA  7:3

BSK i Požega su u krugu momčadi koje će se boriti za titulu u 1. ŽNL i samim tim ovo je odličan pokazatelj kako bi ta borba mogla izgledati, najbolji mogući test za oba trenera da vide gdje su pred sami početak prvenstva. Bila je to prilično nevjerojatna partija BSK-a koji još i nije bio potpuno kompletan, da nisu povukli ručnu u drugom poluvremenu bio bi to epski poraz Požege.

Držali su se gosti 15-ak minuta a onda je proradio bučki napad koji je na sve moguće načine izigravao obranu gostiju u nekoliko navrata je učinivši i prilično smiješnom. Briljantnu utakmicu odigrao je Josip Jakovljević kojem gostujući braniči nisu mogli uzeti loptu niti uz pomoć oružane prijetnje, zabijao je, razigravao, asistirao.. S tribina je utakmicu gledao i trener Kaptola Poleti koji neće baš mirno spavati ovaj tjedan pred veliki derbi, ali zato će svi ljubitelji nogomet s nestrpljenjem čekati nedjeljni sudar ove dvije momčadi. S  druge strane Požegi je ovo bolno prizemljenje, ova momčad očito nije spremna za titulu, previše je tu igrača koji nisu dorasli takvim rezultatima, ali treba i reći da je momčad ostala bez “kičme” od one šampionske generacije, bez Pajića, Marčetića, Zelenike i Golića to je jedna potpuno drugačija, skromnija Požega.

SLOGA – HAJDUK 2:6

Pakračani su dan ranije igrali utakmicu 1. kola MŽNL pa su sigurno i pomalo umorni stigli u Trenkovo ali ih to nije smetalo da rutinski dođu do trećeg kola. Trenkovčani su malo po malo složili sasvim solidnu ekipu, ali Hajduk je ipak dva ranga iznad i to se jednostavno vidjelo tokom svih 90 minuta. U prvom poluvremenu je Prohaska pogodio dva puta iz najstrože kazne, a jednom Kaurin što je bilo dovoljno za konačnu odluku pa je nastavak bio samo odrađivanje posla. Dražen Bradić je s dva pogotka uljepšao poraz Sloge koji je na kraju ipak visok jer su gosti iz Pakraca pogađali Perićevu mrežu još tri puta.

EMINOVCI – DINAMO V.  0:8

Nakon što su lakoćom preskočili Slavena u prvom kolu nogometaši Dinama i u drugoj etapi gostuju, ovoga puta u Eminovcima kod domaćina koji je skinuo jedan prvoligaški skalp. Gradac je bio zagrijavanje, Čabrajin stroj je u punoj formi pa su Eminovci “popili” čak 8 komada! Pola od toga djelo je najboljeg strijelca 1. ŽNL u prošloj sezoni..

KAMEN – CROATIA DO 0:0 (4:3)

U Vetovu je gostovala Croatia iz Donje Obriježi, nakon 90 minuta nije bilo pobjednika niti pogodaka, pa je o pobjedniku odlučivala lutrija jedanaesteraca a tu je Kamen svoj na svom, slavili su tako u prvom kolu protiv Parasana, pa su i ovoga puta bili precizni i otišli su u 3. kolo.

GRANIČAR – TIM OSVJEŽENJE  2:7

Pleternički dvoboj u Zagrađu završio  je pravom golijadom u kojoj su gosti očekivano slavili na krilima najboljeg igrača 1. ŽNL Luke Rotima koji je postigao 3 pogotka. Domaćin je poveo u samom otvaranju preko Srdarevića, ali je Rotim brzo izjednačio pa se na odmor otišlo s 1:1. U nastavku prava golijada, Rotim je s dva pogotka odlučio pitanje pobjednika, a Bulaja s nova dva donio uvjerljivu prednost Timovcima. Matej Larma je smanjio na 2:5, a onda za konačni rezultat pogađaju Marinović i Šporčić.

H. DRAGOVOLJAC – JAKŠIĆ 2:3

Drenovački drugoligaš danas je ugostio Jakšić u najzanimljivijoj utakmici dana. Gosti iz Jakšića su prvi došli do vodstva, Dragovoljac je poravnao, a onda kapetan gostiju nije iskoristio najstrožu kaznu odnosno vratar Dragovoljca Gazilj zasutavlja njegov udarac s 11 metara. To je bio dodatni poticaj domaćinu koji je došao do potpunog preokreta pred odlazak na odmor. U nastavku se stvari još bolje razvijaju za Dragovoljce koji od 55. minute imaju igrača više nakon što je Palameta zaradio drugi žuti karton. No, nije im to bilo dovoljno, u završnici Parobek zabija za 2:2 a onda se kapetan iskupljuje za promašaj i iz slobodnog udarca sa 30ak metara pogađa za konačnih 3:2.