Plamene do prve pobjede u doigravanju!

15.5.2019. | 09:53 | sportalo.hr
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 1215

Prva utakmica doigravanja za ostanak odnosno ulazak u Prvu žensku ligu između ŽKK Plamen Požege i KA Žana Lelas završila je rezultatom 74:50.

Plamenima je trebalo malo vremena da proigraju pošto mjesec i pol dana su bili bez utakmica. U jednom trenutku imale su 19 razlike, ali su onda pustile KAŽLu da se razigra i na odmor odlaze sa samo 10 razlike prednosti. Nakon odmora Plamene su se probudile i ubacile u petu brzinu te su u trećoj četvrtini privele utakmicu kraju i svladale KAŽL s visokih 24 razlike. Kod domaćih se ozlijedila kapetanica Lana Hrmić bez koje su igrale 25 minuta. Uzvratna utakmica igra se u utorak, 21.05.2019. u Split.

ŽKK Plamen Požega – KA Žana Lelas 74:50 (19:12, 18:15, 29:15, 8:8)

ŽKK Plamen Požega: Benić-, Krajinović-, Berger Anabela-, Bašić 0, Čolić-, Bošković-, Vojvodić 15, Hrmić Lea 7, Dunbar 18, Hrmić Lana 7, Berger 0, Smelser 27

KA Žana Lelas: Jakelić 0, Ljubić 3, Nejašmić 8, Jaksic 2, Papak 4, Bešlić 3, Pavić 2, Šošić 2, Ljubos 14, Buljubašić 12.

Kod Plamenih najbolja je bila Smelser sa 27 poena i 10 skokova, a dvoznamenkasti broj poena zabile si još  Dunbar 18 te Vojvodić 15. Kod KA Žana Lelas dvoznamenkasti broj koševa zabile su Ljubos 14 te Buljubašić 12.

– Prije svega čestitamo Košarkaškoj akademiji Žane Lelas i na ovoj mladosti što su dogurali do ovih kvalifikacija i na korektnoj igri. Evidentno je bilo ono što sam rekao u najavi utakmice očito je bilo da smo mi mjesec i pol dana van natjecateljskog ritma. Dobili smo utakmicu zato što smo kvalitetnija ekipa, bolja, zrelija. Iako smo imali strahovito puno pogrešaka u utakmici, promašaja, nismo odigrali sjajno kao što smo igrali na kraju prvenstva, ali smo na kvalitetu to dobili. I sad imamo sedam dana da se pripremimo za uzvratnu utakmicu. – rekao je nakon utakmice trener Plamenih, Vladimir Englman