Slavonija remizirala u Sulkovcima i pala na 4. mjesto

02.10.2011. | Mario Nakić
Pregleda: 11125

Nakon prošlotjednog remija protiv Eminovaca na domaćem terenu, Športski nogometni klub Slavonija odigrao je danas još jednu neriješenu utakmicu u Sulkovcima s rezultatom 2:2. Domaćini su skoro napravili veliko iznenađenje jer je na poluvremenu bio rezultat 2:1 za Sulkovce. Oba je pogotka za domaću momčad postigao Krešo Šutić, dok su za Slavoniju golove zabili Ivan Blim i Sebastian Kalnak. Sulkovci su bili bolji u prvom poluvremenu, a Slavonija je na kraju izborila bod.

Vodeći NK Kaptol očekivano je pobijedio Croatiju u Mihaljevcima rezultatom 0:3. Golove su dali Željko Bošnjak, Tomislav Čakalić i Mario Pamer. Razlika je mogla biti i veća, ali u nastavku utakmice priliku su dobili svi igrači s klupe Kaptola, a golman Croatije pokazao se na visini zadatka.

Eminovci su kod kuće pobijedili BSK Bazinatours iz Buka minimalnim rezultatom 1:0. Gol za domaće dao je Josip Ćališ, a valja napomenuti da je zbog crvenog kartona u 30. minuti isključen golman Eminovaca.

U kutjevačkom derbiju na igralištu u Vetovu, domaći je Kamen svladao Kutjevo. Kutjevo je bilo bolje u prvom poluvremenu, ali im je nedostajala realizacija. U nastavku utakmice domaći preuzimaju inicijativu. Darko Kovre postiže vodeći pogodak s bijele točke, a konačnih 2:0 postavlja Deni Pavić.

Nakon odigranih utakmica 8. kola, Slavonija je pala na četvrto mjesto. Na drugom je sada pakrački Hajduk, a na treće su izbili Eminovci. Kaptol je potvrdio vodstvo i ima tri boda više od drugoplasiranog Hajduka.
Došlo je do promjena na samom začelju ljestvice. Požega je izbila na 11. mjesto, a rajsavački Dinamo više nije zadnji. Sada je na posljednje mjesto pao BSK iz Buka.

Svi rezultati 8. kola 1. ŽNL

Dinamo (R) - Dinamo (V) 2:0, Croatia - Kaptol 0:3, Papuk - Hajduk 1:3, Požega - Jakšić 5:3, Eminovci - BSK Bazinatours 1:0, Sulkovci - Slavonija 2:2, Kamen - Kutjevo 2:0, Tim osvježenje - Mladost 3:1

Tablica 1. ŽNL nakon 8. kola

1. KAPTOL......................21 (28:10)
2. HAJDUK (Pakrac).............18 (24:14)
3. EMINOVCI....................18 (14:7)
4. SLAVONIJA (Požega)..........17 (24:11)
5. MLADOST (Pavlovci)..........14 (16:15)
6. PAPUK (Velika)..............13 (25:16)
7. KAMEN (Vetovo)..............13 (16:15)
8. TIM OSVJEŽENJE (Kuzmica)....13 (21:23)
9. JAKŠIĆ......................12 (22:23)
10. SULKOVCI....................9 (17:15)
11. POŽEGA......................7 (10:17)
12. DINAMO (Vidovci)............6 (12:18)
13. KUTJEVO.....................6 (12:20)
14. CROATIA (Mihaljevci)........6 (16:34)
15. DINAMO (Rajsavac)...........4 (11:21)
16. BSK BAZINATOURS (Buk).......3 (13:23)

9. kolo

Idućeg vikenda će se derbi kola igrati u Kaptolu gdje će gostovati Papuk. Veličanima nakon dva teška poraza treba pobjeda ili barem remi kako ne bi s gornjeg dijela ljestvice pali u sredinu, ali Kaptol se sada čini jači no ikad. Slavonija će ugostiti Kamen i to će također biti zanimljivo. Eminovci gostuju u Jakšiću, a Požega u Pakracu. Tim osvježenje će igrati u Kutjevu, Mladost će u Pavlovcima ugostiti Rajsavčane, a Croatia gostuje u Vidovcima.