Trener Kaptola Krešo Poleti danas nije nastupio zbog 3 žuta kartona
(FOTO: Mario Nakić)

23.10.2011. | Mario Nakić
Pregleda: 6352

Nogometaši Eminovaca, popularno nazvani "žuta podmornica", doživjeli su prvi poraz u sezoni kada su u 11. kolu došli u neosvojivi Kaptol. Iako je gostima više trebala pobjeda, domaći su igrači od početka krenuli napadati. Golom Tomislava Čakalića načeta je mreža gostiju, ali u drugom poluvremenu slijedi pravi potop žutih. Crveni su ih "zacrvenili" pogotcima Marija Pamera i Josipa Pavića te ponovno Čakalića za kraj i konačnih 4:0.

Trener Kaptola Krešo Poleti kazao je kako mu nije bilo svejedno na početku, znajući da igraju protiv dobre i još neporažene momčadi. No, nakon prvog pogotka znao je da će Kaptol uvjerljivo pobijediti. Dario Pažin, trener Eminovaca čestitao je pobjedniku ustvrdivši kako je Kaptol trenutačno najbolja momčad u ligi.

Jakšić - Kamen 1:1

Zanimljivo je bilo u Jakšiću, kako doznajemo. Ondje je gostovao Kamen iz Vetova. Domaći su poveli u 1. poluvremenu, gol je postigao Stipo Jakešević, a za goste izjednačava Dario Marković u nastavku.

Stipo Martinović, trener Kamena, nije zadovoljan bodom u Jakšiću.
- Naša je momčad imala inicijativu tijekom gotovo čitave utakmice. Njihov je golman spasio nekoliko naših stopostotnih prilika, a gol mi se čini da su nam zabili iz zaleđa. Bili smo bolji i trebali smo pobijediti - komentirao je Martinović.

Svi rezultati 11. kola

Kutjevo - Dinamo (R) 2:3, Slavonija - Mladost 5:0, BSK Bazinatours - Tim osvježenje 2:1, Jakšić - Kamen 1:1, Hajduk - Sulkovci 7:0, Kaptol - Eminovci 4:0, Dinamo (V) - Požega 0:5, Croatia - Papuk 0:3

Tablica 1. ŽNL nakon 11. kola

1. KAPTOL......................30 (40:11)
2. HAJDUK (Pakrac).............24 (36:22)
3. EMINOVCI....................22 (22:14)
4. SLAVONIJA (Požega)..........21 (34:17)
5. KAMEN (Vetovo)..............20 (22:19)
6. PAPUK (Velika)..............19 (37:25)
7. MLADOST (Pavlovci)..........18 (23:23)
8. JAKŠIĆ......................17 (29:28)
9. TIM OSVJEŽENJE (Kuzmica)....14 (25:31)
10. POŽEGA.....................10 (18:25)
11. BSK BAZINATOURS (Buk).......9 (19:27)
12. SULKOVCI....................9 (19:29)
13. KUTJEVO.....................9 (18:28)
14. DINAMO (Vidovci)............9 (20:33)
15. CROATIA (Mihaljevci)........9 (21:42)
16. DINAMO (Rajsavac)...........8 (17:28)

Nastavak prvenstva

Slavoniju u sljedeća tri kola očekuje gostovanje u Kutjevu, domaćinstvo protiv Dinama iz Rajsavca te potom BSK Bazinatours. To znači da bi tijekom iduća tri tjedna najjača požeška momčad trebala osvojiti lakih 9 bodova i probiti se prema vrhu. No, jasno je da će Kaptol, koji je sada učvrstio vodstvo, do kraja polusezone vjerojatno ostati netaknut na vrhu. Eminovci su se na drugom mjestu zadržali samo tjedan dana, danas su ponovno pali na treće, a Pakračani su se vratili na drugu poziciju. Kamen je pao na peto, a Mladost na sedmo mjesto. Papuk je sada šesti.

Ljuta borba vodi se pri dnu. Iako je jučer pobijedio, rajsavački Dinamo i dalje je zadnji. Požegi je jučerašnja pobjeda u Vidovcima značila skok za čak četiri mjesta.

Idućeg vikenda najzanimljivije će biti u Vetovu. Kod Kamena u goste dolazi pakrački Hajduk. Eminovci će ugostiti Vidovčane koji u zadnje vrijeme baš i nisu u formi pa bi Hajduk i Eminovci opet mogli zamijeniti mjesta na tablici. Slavonija gostuje u Kutjevu. Croatia gostuje kod Požege, Kaptol u Sulkovcima, Papuk u Rajsavcu, Jakšić u Kuzmici, a BSK u Pavlovcima.

Izlazite li na glasanje u srijedu, 17.4.2024.?