1. ŽNL: Slavonija i dalje prva, Požega posljednja

11.09.2011. | Mario Nakić
Pregleda: 9496

U zanimljivoj utakmici punoj preokreta i iznenađenja, domaća Mladost podijelila je bodove s Eminovcima. U prvom su poluvremenu domaćini bili bolji, no nisu uspjeli iskoristiti sve prilike. U drugom poluvremenu Eminovci preuzimaju inicijativu i prelaze u vodstvo 1:2, da bi pred kraj utakmice Mladost uspjela izjednačiti. Strijelci su za Mladost bili Dominik Katanić i Josip Ilić, a za Eminovce Josip Ćališ i Mirko Marić.

- U prvom smo poluvremenu trebali dati 3 gola, nismo iskoristili neke stopostotne prilike, a na kraju smo sretni što nismo izgubili, tako je bilo - rekao je poslije utakmice Dražen Marjanović, trener Mladosti iz Pavlovaca. Trener Eminovaca Dario Pažin prokomentirao je kako je to bila dobra, teška utakmica i jedna od boljih u ovoj ligi te kako je izjednačeni rezultat na kraju pokazao realno stanje na terenu.

FOTO Pogledajte fotogaleriju s utakmice u Pavlovcima

Slavonija i Kaptol na vrhu

Budući da je utakmica u Pavlovcima završila neriješeno, NK Slavonija iz Požege uspio je zadržati vodeću poziciju u ligi. Iako se Kaptol bodovno izjednačio sa Slavonijom, ona je bolja zbog gol-razlike. Slijede ih Mladost i Eminovci, koji za njima zaostaju za samo jedan bod. Papuk je sada peti.

BSK Bazinatours - Croatia 7:0

U ostalim utakmicama 5. kola 1. ŽNL svakako valja izdvojiti onu u Buku, gdje je domaći BSK Bazinatours došao do prvih bodova ove sezone. Domaći su torpedirali gostujuću momčad Croatije iz Mihaljevaca rezultatom 7:0. Tako je sada Požega pala na zadnje mjesto na tablici, gdje dijeli 1 bod s predzadnjim Dinamom iz Rajsavca, kao i istu gol-razliku, no Dinamo je bolji zbog veće aktivnosti.

Rezultati 5. kola 1. ŽNL

Kamen - Dinamo (R) 3:1, Tim osvježenje - Sulkovci 3:2, Mladost - Eminovci 2:2, Kutjevo - Požega 3:0, Slavonija - Papuk 1:4, BSK Bazinatours - Croatia 7:0, Jakšić - Dinamo (V) 4:2, Hajduk - Kaptol 0:3

Tablica - 1. ŽNL nakon 5. kola

1. SLAVONIJA (Požega)............12 (17:8)
2. KAPTOL........................12 (16:8)
3. MLADOST (Pavlovci)............11 (11:6)
4. EMINOVCI......................11 (9:5)
5. PAPUK (Velika)................10 (20:10)
6. JAKŠIĆ.........................9 (13:12)
7. HAJDUK (Pakrac)................9 (12:11)
8. KAMEN (Vetovo).................7 (10:11)
9. TIM OSVJEŽENJE (Kuzmica).......7 (13:18)
10. DINAMO (Vidovci)..............6 (10:9)
11. KUTJEVO.......................5 (9:12)
12. SULKOVCI......................4 (7:8)
13. BSK BAZINATOURS (Buk).........3 (12:17)
14. CROATIA (Mihaljevci)..........3 (10:21)
15. DINAMO (Rajsavac).............1 (7:14)
16. POŽEGA........................1 (2:9)

Idućeg vikenda gradski derbi

U 6. kolu idućeg vikenda najzanimljivije će biti na Rekreacijskom centru u Požegi, gdje će se igrati gradski derbi između vodeće i posljednje momčadi na tablici. U nedavnoj utakmici u sklopu Županijskog kupa, Slavonija je jedva izvukla minimalnu pobjedu od 1:0 protiv Požege. Igrači NK Požega imaju puno razloga za revanš. Pakračani će gostovati u Vidovcima, a Papuk će ugostiti BSK iz Buka. Eminovci će ugostiti Kutjevo, a Mladost će gostovati u Sulkovcima. Jakšić će gostovati u Mihaljevcima, a Kaptol će protiv Dinama u Rajsavcu tražiti što veću pobjedu da bi preuzeo vodeću poziciju Slavoniji.