Natjecatelji GK Sokol sudjelovali na Državnom prvenstvu RH u Osijeku

26.11.2020. | 10:17 | GK Sokol
IZVOR: GK Sokol
Pregleda: 3369

U petak, subotu i nedjelju natjecatelji GK Sokol sudjelovali su na Državnom prvenstvu RH koje se ove godine odrzavalo u Osijeku, u dvorani Gradski vrt. U petak, prvi dan natjecanja,  natjecateljice GK Sokol su odmjerile snage s državnim reprezentativkama u svojim kategorijama u vrhunskom A programu ženske sportske gimnastike.

Lucija Kovačević je nastupila na sve četiri sprave, u kategoriji Juniorki. Osvojila je odlično 5. mjesto na rucama i parteru, na preskoku 9. mjesto, a na gredi 11. mjesto.U istoj kategoriji natjecala je i Lorena Žajgar koja je osvojila 8. mjesto na preskoku i gredi.

Seniorka Magdalena Krnjaković osvojila je 8. mjesto na preskok i rucama, na gredi 9. mjesto, a na tlu 6. mjesto. U subotu su se dečki i cure natjecali u slobodnom B programu i tu su bili jos uspješniji. U muškoj gimnastici u kategoriji seniora  Filip Rosandić osvojio je 1. mjesto, a Dominik Alković 4. mjesto u pojedinacnom plasmanu.

U ekipnom plasmanu osvojili su 2. mjesto. U nedjelju je Marin Alković u kategoriji Kadeti C osvojio 12. mjesto. U ženskoj gimnastici GK Sokol je imao šest  predstavnica.U kategoriji mlađih juniorki nastupila je Veronika Vrbljančević i osvojila 7. mjesto.

U kategoriji juniorki imali smo ekipu koja je osvojila odlično 2. mjesto, a za ekipu su nastupile:Iva Vukoje (u pojedinacnom plasmanu 15. mjesto), Megan Grgurić (pojedinacno 8. mjesto),Lorena Žajgar (pojedinacno 7. mjesto) i Lucija Kovačević koja je i u pojedinacnom plasmanu osvojila 2. mjesto.

U kategoriji Seniorki, Magdalena Krnjaković odnijela je zlato!Ova natjecateljska godina bila je zahtjevna i sa samo dva održana predkola na regijama (zbog proljetnog lockdown-a), ali smo je završili vrlo uspješno, s osvojena 2 zlata, 2 pojedinačna srebra, 2 ekipna srebra i vrlo dobrim plasmanima ostalih natjecatelja nakon izvrsno odvježbanih vježbi!

Ovom prilikom želimo čestitati i trenerima Ivani Šprajc Kladaric, Ljiljani Gabaldo, Marini Ćurić, Lidiji Vargic i Dragutinu Sojčiću te im želimo puno uspjeha u budućem radu!

Koje je vaše mišljenje o euru godinu dana nakon uvođenja?