Mladi Duvnjak razmontirao Hajduk; Lipik osvojio turnir u Dobrovcu

7.8.2022. | 10:32 | Matija Kulhavi
IZVOR: compas.com.hr.
Pregleda: 1513

Sunčano i poprilično vruće nedjeljno poslijepodne idealno je bilo za održavanje drugog dana Memorijalnog turnira za poginule branitelje Dobrovca na kojem su ove godine uz domaćina NK Dobrovac sudjelovale i ekipe NK Lipik 1925, NK Hajduk Pakrac i NK Libertas Novska.

Drugi dan turnira otvoren je utakmicom za treće mjesto koje su odigrale momčadi iz Dobrovca i Novske. Nakon dugih 90 minuta igre rezultat je i dalje bio 0:0, stoga su pobjedu odlučili penali, atreće mjesto je u konačnici pripalo NK Libertas. Podsjetimo se kako je prvog dana turnira Lipik bio bolji od Dobrovca s 4:1, dok su Pakračani nadigrali Libertas s rezultatom rezultatom 2:1.

Finalni susret odigrao se između vječitih rivala – NK Lipik 1925 i NK Hajduk Pakrac. Pred punim tribinama dobrovačkog stadiona trofej ovogodišnjeg pobjednika turnira otišao je u ruke momčadi NK Lipik 1925 s konačnim rezultatom 5:0.

Već pri samom početku prvog poluvremenu mladi Teo Duvnjak je postigao svoj prvi zgoditak, a potom je rezultat na 0:2 autogolom povisio Stjepan Petrović. Tijekom drugog poluvremena Duvnjak je zabio još dva gola, dok je posljednji gol postigao Marin Tomić za konačni rezultat 5:0.

Najbolji igrač turnira, ujedno i najbolji strijelac turnira bio je Teo Duvnjak (NK Lipik 1925), a Roberto Zanetti je bio najbolji golman.

Nagrade i zahvalnice sudionicima uručili su Mladen Dolić, u ime Gradskog vijeća Lipika, predsjednik pakračkog Gradskog vijeća Miroslav IvančićDrago Kšiško, predsjednik Udruge branitelji Lipika 1991. godine te Marijan Poletto i Marko Lujić, predsjednik i dopredsjednik NK Dobrovac.

(Izvor: compas.com.hr)