Marsonia s dva pogotka Mirze Jašarevića bolja od Pleternice

18.8.2019. | 10:01 | sportalo.hr
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 1837

Prijateljska utakmica između dva nogometna trećeligaša, Slaviju iz Pleternice i Marsoniju, bila je posljednja uoči početka prvenstva. S obzirom da oba kluba novo prvenstvo otvaraju s domaćim susretima, dogovoreno je da Slavija i Marsonia svoju tzv. generalku odigraju u Pleternici. Na kraju je Marsonia bila bolja te je s 2:0 zabilježila pobjedu.

Jedni i drugi u utakmicu nisu ušli sa svojim najboljim postavama. Kod Slavije tako nije bilo: Nikolića, Bajića, Kocijana i Marčinovića, dok su kod Marsonije izostali: Mišić, Sivrić i Josip Grgić. Bijelo – crni su na kraju došli do pobjede s 2:0 premda je i Slavija mogla do gola. Jedino što treneri u ovakvim utakmicama ne žele jesu ozljede igrača uoči prvenstva. Na žalost dogodila se domaćem igraču Robertu Bognaru pa se svi nadaju da nije ozbiljno te da će moći nastupiti u 1. kolu.

Već u 3. minuti mladi Baričević našao se u prigodi za Marsoniju nakon dodavanja Garića, ali je šutirao malo pokraj gola. Ubrzo je pogodak za Brođane mogao postići i Jašarević, ali iz 2 pokušaja nije uspio svladati Petkovića na golu Slavije. Najbolju prigodu za Pleterničane imao je u 15. minuti Roberto Bognar, ali je njegov dobar udarac otišao malo pokraj desne vratnice Memovićevog gola. U završnici prvog poluvremena u 42. minuti Marsonia je došla do vodstva. Memović je ispucao dugačku loptu u polje domaćina, a izlijetanje domaćeg vratara Petkovića u prazno iskoristio je Jašarević kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu za 0:1. Na početku drugog poluvremena Slavija je mogla do poravnanja, ali je mladi Dorić u 47. minuti nakon ubačaja Gomerčića poslao loptu preko gola. Isti igrač 10. minuta kasnije izveo je dobro i slobodni udarac, ali je uz pomoć živog zida i vratara Memovića pokušaj Dominika Dorića otišao malo pokraj gola. Kad do gola nije došla Slavija učinila je to na drugoj strani Marsonia. Akcija je u 64.minuti krenula od Baričevića koji pronalazi Mirkovića, a njegov udarac odbija se od vratnice, natrčava Jašarević koji ponovno nema težak zadatak za 0:2. Ponajbolji igrač Slavije Dominik Dorić u 66. minuti našao se u novoj prigodi nakon dobrog prodora, ali je Memović bio na mjestu te je Marsonia u svojoj posljednjoj provjeri uoči početka prvenstva s 2:0 došla do pobjede u Pleternici protiv Slavije.

Prema tome u 1. kolu novog prvenstva Treće HNL – istok, ove subote, 24. kolovoza od 17,30 Slavija će u Pleternici ugostiti prvog favorita za naslov Belišće, dok se Marsonia na svom Stadionu uza Savu u isto vrijeme sastaje s Graničarem iz Županje.

Stadion „Stjepan Zdenko Šivo“, gledatelja 200.

Sudac: Oliver Zec (Velika), pomoćnici: Slaven Stojanović i Rafael Rezo (oba Požega)

Strijelac: 0:1 – Jašarević (42), 0:2 – Jašarević (64)

NK „SLAVIJA“: Iv. Petković, Gomerčić, Ognjenčić, Kvaternik, R. Marčinović, Solić, R. Bognar, V. Ančurovski, Do. Dorić, B. Tokić, V. Mikić. (Još su igrali: Karlić, Nović, J. Petković, Stanić, Martinović, Pavlović, Katić, Buturac, Škoda i Grbeš. TRENER: Damir Bognar

NK „MARSONIA“: Memović – Garić, Balentović, Čanić, Begić – Šimac, Baričević – Bundavica, Jašarević, Letica – Mirković. (Još su igrali: Krijan, Dančević, Cherif, Đurković, Da. Dorić i Querimi. TRENER: Braslav Ostojić