NASLOVNASPORT

Marko Blašković vratio Slogu u trku s Dobrovcem

13.5.2019. 08:51 | sportalo.hr IZVOR: sportalo.hr PREGLEDA: 1275

Požeški drugoligaši odradili su iznimno efikasno 15. prvenstveno kolo s gotovo šest pogodaka po utakmici. Prednjačio je derbi Sloge i Graničara iz Bučja u kojem je briljirao Marko Blašković s tri pogotka. BBB trio Sloge ulovio je pravu formu, osim Blaškovića strijelci su bili Bradić i Banović. Kod gostiju najbolji Vinko Katić koji je zabio dva pogotka, no to nije bilo dovoljno barem bod u trenkovačkom parku. Slogi na ruku ide i remi Dobrovca u Drenovcu. Imala je vodeća momčad lige prednost preko Šulca, ali u završnici sve bolji Brezić poravnava i otkida dva vrijedna boda gostima.

Fantastično poluvrijeme odigrali su u susjedskom derbiju Sulkovci i Graničar iz Zagrađa. Na najbolji mogući način najavio ga je Robert Nović golom već u drugoj minuti. U drugim mjestima slobodni udarac zovu – slobodnjak. U Zagrađu to zovu – penal! U 15. minuti Adam Srdarević povlači još jednu majstoriju i poravnava na 1:1. Nović i tu ima odgovor, svojim drugim pogotkom ponovno donosi prednost Sulkovcima, a samo nekoliko minuta nakon toga Stjepan Majetić je dodatno podebljava. Za kraj prvog dijela Antun Soldo matira domaćeg vratara i vraća goste u igru, no u drugom dijelu Šarićeva momčad povlači ručnu, pa taj dio završava bez pogodaka. I dok su Gračani zabili tri u Trenkovu i tri u Sulkovcima, Slaven nastavalja s teškim porazima. Ovoga puta su bili duplo bolji no u Rajsavcu, na dalekom gostovanju u Donjoj Obriježi upisan je 6:1 poraz. Giacometti i Bahnik zabili su po dva, Savi i Jozipović po jedan za Croatiu, a počasni za Slaven djelo je Pejića.

U Golobrdcima još jedna golijada. Nakon sat vremena igre Dinamo je imao velikih 3:0 i činilo se riješenu utakmicu golovima Milana Blaškovića, Benića i Glavaša. No, Parasan se ne predaje, kreću na sve ili ništa i u samo 10 minuta Cvitić i Ivanković matiraju Jovičića i donose uzbuđenje u završnicu. Ipak, od preokreta ništa, Dinamo je uspio još jednom zatresti domaću mrežu preko Triske i osigurati si nova tri boda.

SLOGA – GRANIČAR B  5:4

SULKOVCI – GRANIČAR Z. 3:2

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – DOBROVAC 1:1

CROATIA – SLAVEN  6:1

PARASAN – DINAMO 2:4

Tagovi: sport, nogomet, 2. žnl