Marko Blašković asistirao četiri puta u čast svom najboljem prijatelju

15.9.2019. | 11:20 | sportalo.hr
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 5963

Požeško slavonski prvoligaši s dvije subotnje utakmice otvorili su četvrto prvenstveno kolo, a u odigranih 190 minuta nogometa palo je čak 13 golova.

DINAMO R. – SLOGA  4:5

Odličnu i punu preokreta utakmicu odigrali su Dinamo i Sloga u Rajsavcu, a u konačnici su se veselili gosti. Jurica Bešlić je i sa desetak dana manje od 43 godine na leđima pokazao da je za ovu ligu istinska klasa, zabio je četiri pogotka i odveo svoju momčad do vrijedne pobjede. No, unatoč takvom učinku legende požeškog nogometa prvo ime utakmice nije on nego Marko Blašković. Čovjek je došao odigrati utakmicu unatoč tragediji koja je pogodila i njega i njegove prijatelje nakon što je život izgubio njegov najbolji priatelj Ivica Zeba. Došao i pokidao za njega kako je rekao prije polaska na utakmicu! Kapa do poda Majstore!

Nije nas bilo danas jer je subotnji termin. Neki su radili, vratar Mislav Mitrović nam ima svatove želimo mu sve najbolje kao i njegovoj Mariji. Na kraju sam morao i ja igrat iako u prva 3 kola nisam igrao. Poveli smo, pa dobili 3 smiješna gola. Drugo poluvrijeme smo se vratili na 3-3. Pa opet dobili preglup gol. Opet smo se uspjeli vratiti na 4-4. I na kraju su nas nogometni bogovi nagradili (ako postoje) pogotkom Franje Kolomaza kojem je ovo prvi službeni nastup. Osim Mitrovića nije danas bilo ni Škode, Bradića, Čolića pa sam morao i sebe staviti u sastav. Imamo sad 2 tekme koje moramo dobit, Dragovoljac kući i Pavlovci vani kako bi ova 3 boda dobila na važnosti. Želim izraziti sućut obitelji Zeba na njihovoj velikoj tragediji kao i cijele naše nogometne obitelji. Naš Maki Blašković koji je Ivicin veliki prijatelj je odigrao maestralnu utakmicu, imao 4 asistencije i opravdao svoj nadimak – “gradački bog nogometa”. Čestitke Rajsavčanima na korektnom i sportskom ponašanju, želim im sreću u nastavku sezone – riječi su urice Bešlića, junaka i trenera Sloge.

PAPUK – SULKOVCI 4:0

U večernjem terminu nogometaši Papuka došli su do uvjerljive pobjede protiv gostiju iz Sulkovaca koji su tako drugo kolo u nizu prilično teško stradali. Domaćin je svoju šansu dočekao u drugom poluvremenu, prvi je mrežu gostiju zatresao Šilhan, a onda su do kraja Veličani golovima Šubare, Samardžije i mladog Čakalića došli do uvjerljivog slavlja.

– Teško izborena, ali zaslužena pobjeda. Danas smo bili bolja ekipa, otvorilo nam se pred kraj utakmice i ostvarili smo visoku pobjedu. Nažalost današnja utakmica, kao što će vjerojatno i sve ovog vikenda, protekla je u sjeni tragične smrti igrača Požege Ivice Zeba. U ime nogometnog kluba Papuk, i svoje osobno ime izražavam sućut obitelji Zeba. – izjava je Valentina Raguža, trenera Papuka.

– Za nas dosta teška utakmica,falilo nam je 6 igrača,1. Poluvrijeme odlično sa strane moje ekipe,imali smo dvije šanse, nažalost nismo ih iskoristili. Drugo poluvrijeme potkrala se greška, jedna pa druga i na brzinu gubimo 2:0, na kraju primili smo još dva pomalo nezrelo, ali ekipa se trudila i dala sve od sebe. Čestitam protivniku na pobjedi i idemo dalje – kazao je nakon utakmice Dario Blašković.