Ludi derbi u Buku s devet pogodaka, Vidovci potopili ʺCroatiuʺ

Pregleda: 2189

Ludi derbi u Buku s devet pogodaka, ʺCroatiaʺ izgubila u Vidovcima
(FOTO: M.J.)

1.4.2019. | 09:08 | M.J.

Nakon tri pobjede domaćih momčadi u požeško slavonskoj 1. ŽNL jučer su odigrana preostala dva susreta, u Mihaljevcima je Croatia ugostila Dinamu, a u Buku su se u velikom derbiju sastali BSK i Kaptol.

BSK – KAPTOL 5:4

U Buku su se sastali drugoplasirani Kaptol i treći BSK, imperativ su imali i jedni i drugi jer je Požega jučerašnjim slavljem pobjegla na +5 odnosno +6. Više od 300 gledatelja na Hrvatskinji zaista je moglo uživati u sjajnoj utakmici. Od prve do posljednje minute bio je to nogomet za uživanje. Kada bi pisali sve detalje ove utakmice trajalo bi zaista dugo, oni osnovni podaci sve govore. 9 golova, tri kaznena udarca, crveni karton, greda, vratnica i još nekoliko odličnih obrana oba vratara, preokreti i drama do posljednje sekunde utakmice! Kaptol je poveo u 4. minuti, grešku i obrane i vratara domaćih rutinirano koristi Sadilek. Nisu gosti ni stali sa slavljem već je 1:1, Podobnik je brinjantnom asistencijom pronašao Jakovlejvića koji s dva metra vraća stvari na početak. U 9. minuti ponovno vodstvo Kaptola, Darmopil je nanjušio tremu kod mladog vratara domaćih i izravno iz kornera fantastično pogodio “a la Baka Slišković”. U završnici prvog dijela prvi kazneni udarac na utakmici, Bošnjak se dobro ubacio između braniča i lopte, jednako dobro pao i Dobraš je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač je Matej Blašković.

Na samom otvaranju nastavka Podobnik iz slobodnjaka pogađa gredu, a u 54. minuti novi fantastičan pogodak. Tvrdy je pucao s 20ak metara, lopta je očešala nekog u bloku i neobranjivo završila iza Mikića. U 76. minuti Matej Blašković pogađa za 4:2, a onda nakon 20ak sekundi zarađuje drugi žuti karton zbog zaista nevjerojatnog razloga, jer je napustio teren da bi popio vode!? Glavnom sucu je to sugerirao prvi pomoćni, a onda je isti sudio i kazneni udarac za domaće. Jakovljević je bio s loptom na rubu kaznenog prostora, oko njega su bila tri gostujuća igrača, a nakon što je pao glavni sudac je jasno pokazao da prekršaja nema, ali je na sugestiju pomoćnika pokazao još jednom na kreč. Ovoga puta precizan je bio Bošnjak i činilo se da je priči kraj, ali gosti se nisu predali, pa Branko Sadilek u 86 minuti postiže svoj drugi, zatim u drugoj minuti nadoknade i treći iz kaznenog udarca. Nakon toga se igralo još dvije minute, gosti su jurišali po izjednačenje, ali ipak nisu stigli do njega.

Zaista sjajna utakmica u kojoj su i jedni i drugi zaslužili po tri boda. Zasluženo su ostali u Buku, a ne bi bilo nezasluženo ni da su otišli u Kaptol! Bila je ovo najbolja moguća reklama za nogomet! Za kraj kratki komentar suđenja, jer je bilo puno događaja u kojima se sudac jednostavno morao iskazati, i dojam je da je svoj posao odradio jako dobro. U svemu što se događalo jedino upitno je taj drugi kazneni udarac za domaćina, ali i tu su oba suca bila odlično postavljena, ali je ta njihova reakcija bacila sumnju. Isključenje Blaškovića je prema PNI ispravno, iako se rijetko, ili nikada takvo nešto i svira..

CROATIA – DINAMO  2:4

U sjeni derbija u Buku igrali su Croatia i Dinamo, a gosti su došli do uvjerljive pobjede. U prvom dijelu je sve odlučeno, Dinamo je nakon samo pola sata imao nedostižnih 3:0 zahvaljujući dva pogotka Marka Hruškara i jednom Deana Pavića. Na otvaranju nastavka Danijel Smojvir je novim pogotkom najavio pravi potop Croatije, no do kraja su Mihaljevčani preko Ivana Marića i Davora Kaurića ipak ublažili poraz.