IZVOR: sportalo.hr

Pregleda: 1774

(FOTO: Lovro Aračić)

26.5.2019. | 07:54 | M.J.

U subotu je igrana druga utakmica 20. kola 1. ŽNL, ujedno i veliki derbi kola između Požege i Lipika. Kriza Požege se nastavila i nakon ovog ogleda pa će im tjedan odmora dobro doći da se konsolidiraju pred zadnje kolo i pokušaju sačuvati barem treće mjesto.

POŽEGA – LIPIK 1:4

Lipik igra u fantastičnoj formi ovog proljeća, mogu samo žaliti zbog prevelikog zaostatka nakon jesenske polusezone, jer ovo što igraju u proljeće izgleda – šampionski! Nanizali su 6 pobjeda i sada su u situaciji da mogu uloviti i 3. mjesto koje se sada čini rezervirano za Požegu. S obzirom da je još večeras vodeća momčad lige u sljedećem kolu slobodna, Lipik može stići na -2, pa u posljednjem kolu možda i preskočiti Crvene. U današnjem ogledu Lipik je krenuo furiozno, nakon samo pola sata igre imali su 3:0! Strijelci su redom bili Jirasek, Jozipović i Galko. U drugom poluvremenu nadu Požegi vraća njen najbolji strijelac Krunoslav Kahanek na samom otvaranju, no Lipik čuva prednost do završnice, a onda njegov najbolji strijelac, Valentino Jirasek svojim drugim pogotkom na utakmici stavlja točku na i.

– S obzirom da znamo da ne možemo biti prvi problem je u glavi, nakon onog potopa u Buku teško se motivirati. U prvom dijelu smo dobili tri bezvezna gola, u nastavku smo se pokušali vratiti, zabili smo, imali nekoliko dobrih šansi da zakuhamo utakmicu ali nismo uspjeli, kad je Lipik zabio četvrti tu je priči bio kraj. Čestitke Lipiku na zasluženoj pobjedi, po ovom što su danas pokazali oni su i najbolja i najspremnija momčad lige. Mi smo nažalost ostali bez Kahaneka zbog kartona, Matanović se ozljedio na samom kraju utakmice pa je upitno što će biti s njim, tako da ćemo biti u problemima i kako se skupiti za zadnje kolo u Čaglinu  – komentar je Željka Mitrovića, trenera Požege.

– Otišli smo doslovno poginuti za rezultat. Bez doslovno pola ekipe dečki su ostavili srce na teren. Oršić je igrao pod inekcijom, Bryan je pomogao dvadesetak minuta a jedva hoda. Zasluženo smo pobjedili, bit ću objektivan i reći da je rezultat previsok, ali pobjeda apsolutno zaslužena. Skidamkapu svim dečkima i na današnjoj utakmici i na svemu što su odradili u posljednjih mjesec dana. Lipik ima budućnost, dečki koji se priključe pokažu kvalitetu i to je zalog za veliki optimizam svih u klubu, a ono što me posebno veseli da smo stvorili taj ratnički mentalitet, teren je za nas ratno područje, u sportskom smislu naravno. Idemo bez obzira što ćemo ponovno imati problema s kadrom i u zadnje dvije utakmice potući i pokušati i tu pobjediti – izjava je Vjerana Simunića, trenera Lipika.