NASLOVNASPORT
Lipik slavio protiv BSK-a, Požega rutinski

12.5.2019. 11:35 | M.J. IZVOR: sportalo.hr PREGLEDA: 696

Nakon što su Tim osvježenje i Dinamo 18. kolo otvorili remijem sa po dva pogotka u svakoj mreži, jučer su odigrane još dvije utakmice, i to one najvažnije u borbi za naslov prvaka.

LIPIK – BSK 3:2

Veliki derbi igran je u Lipiku gdje je domaćin pojačan velikim imenom na trenerskoj klupi dočekao BSK kojem je ovo bila utakmica vrijedna naslova prvaka. I počeli su je tako, šampionski, u 4. minuti kapetan Tomislav Tvrdy donosi slavlje gostujući navijačima. U 45. fantazista Lipika Tomislav Oršić pogađa iz slobodnog udarca za poravnanje i briše prednost BSK-a, no u istoj minuti BSK je u brojčanoj prednosti jer je isključenje zaradio Roberto Alviž. Bučani to koriste na najbolji mogući način, u trećoj minuti drugog dijela Josip Jakovljević matira Zanettija za novo vodstvo BSK-a. Činilo se tada da se u Buku može staviti šampanjac na hlađenje, gol i igrač više na najtežem gostovanju do kraja sezone.  Ali nogomet je još jednom pokazao koliko je zanimljiv i Lipik radi ogroman preokret. Zlatko Osmanović pogodio je za izjednačenje, a junak Lipika, ali i Požege i Kaptola postao je Valentino Jirasek u prvoj minuti sudačke nadoknade. Lipički Valentino ovoga puta je zasjeni bučkog!

– Ovo je bilo kao dvoboj Barcelona i Levantea. A tu smo mi Levante. Buk ima nekoliko fantastičnih igrača predvođenih Podobnikom koji je u najmanju ruku igrač za drugu ligu. I s takvim protivnikom smo odigrali sjajnu utakmicu, parirali im i preokrenuli i s igračem manje. Svaka čast mojim igračima, ono što se činilo kao nemoguće nakon jesenske polusezone sada je realnost. Sad imamo tjedan dana za oporaviti se od ozljeda i spremiti za završnicu sezone – komentirao je nakon utakmice Vjeran Simunić.

– Mi smo došli u Lipik po pobjedu i odlično otvaramo utakmicu, povedemo 1:0 i imamo još dvije šanse 1 na 1, protivnik dobije crveni i sve je išlo u našu korist. Nakon toga dobijemo gol bezveze iz slobodnjaka u zadnjoj sekundi prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme ponovno otvaramo odlično, dajemo odmah gol za 2:1, a nakon toga smo jednostavno pali u igri i uopće nas lopta nije slušala, što protivnik koristi, realiziran svoje šanse koje su imali za razliku od nas. Na kraju bih čestitao sudcima na odličnom suđenju i Lipiku na pobjedi – riječi su Josipa Jakovljevića, trenera i igrača BSK-a.

POŽEGA – CROATIA 4:0

11 minuta nadahnutu igre sjajnog Krunoslava Kahaneka bilo je dovoljno da Požega osigura bodove protiv susjeda iz Mihaljevaca. Do odmora “Zdena” zabija još jednom i poručujem Sadileku da rat još nije gotov! U drugom poluvremenu Nikola Miholić zabija za ko ačnih 4:0 i produžava svoju golgetersku seriju.

Tagovi: nogomet, 1.žnl