Lipički Božićni malonogometni turnir večeras ulazi u završnu fazu

(FOTO: Compas.com.hr)

27.12.2019. | 14:33 | Compas.com.hr
IZVOR: Compas.com.hr
Pregleda: 2182

Lipički Božićni malonogometni turnir ušao je u završnu fazu. Na jučerašnji blagdan Sv. Stjepana odigrani su četvrtfinalni susreti najatraktivnije seniorske kategorije u kojima je prolaz u polufinale tražilo osam najboljih ekipa ovogodišnjeg izdanja ovog tradicionalnog turnira koji se igra već 17. godinu u nizu.

Kako smo dan ranije najavili na našim stranicama, jučerašnji dan bio je jedan od najzanimljivijih na novogodišnjem turniru jer su se na njemu sučelilo osam najboljih momčadi nakon 24 utakmice grupne faze. Najkvalitetnije ekipe prezentirale su okupljenom gledateljstvu pravi praznik nogometa s obiljem atraktivnih zgoditaka (čak 35 u 4 utakmice), što je publika nerijetko nagradila pljeskom.

Četvrtfinalni dan turnira otvorile su ekipa CB Tržnica (Novska) i branitelj prošlogodišnjeg naslova CB Numero - Kip Gradnja (Nova Gradiška). Branitelji naslova u susret su ušli čvrsto i u potpunosti su kontrolirali tijek utakmice ne dozvoljavajući protivniku nikakvu ozbiljniju prijetnju svojoj vratnici. Munjevitim prolaskom kroz grupnu fazu pokazali su da prošlogodišnji uspjeh nipošto nije bio slučajan, a jučerašnja pobjeda nad ekipom CB Tržnica od 0:6 pokazuje da su među najozbiljnijim pretendentima za osvajanje i ovogodišnjeg izdanja turnira.

Potom su se sučelile momčadi Rizman d.o.o. (Daruvar/Grubišno Polje) i Fast Food MiNiLu (Daruvar, Pakrac, Novska), u kojoj je potonja ekipa bila očito nadmoćnija jer je nakon prvog poluvremena stanje na semaforu pokazivalo 0:4. Početkom drugog poluvremena Rizman kreće na sve ili ništa uvođenjem golmana igrača, no rizik im se nije isplatio jer iako su postigli dva pogotka primili su ih još 5 iz brzih kontri ili preko cijelog terena radi prazne vratnice. Završni rezultat bio je 2:9, ekipa Fast Food MiNiLu prolazi u polufinale.

Sljedeći susret igrale su ekipe lokalne Pizzerije Hookah i Local Caffe & PZ - Zrno (Bjelovar/Grubišno Polje). Ekipa Hookah je kroz grupnu fazu prošla bez primljenog pogotka i za očekivati je bila čvrsta igra s puno kontrole i posjeda lopte, te prolaz u polufinale uz podršku domaćih navijača. Dosta tvrda utakmica „brz pardona“, rezultirala je s ukupno 9 postignutih pogodaka iako je Hookah stalno vodila. Krajnji rezultat bio je 6:3, a zadnji pogodak bio je kreacija dvojice vratara. Ekipa iz Bjelovara/Grubišnog se, kao i Rizman utakmicu prije, u pokušaju bolje kontrole terena i dostizanja razlike odlučila uvesti golmana igrača. U posljednjoj minuti pri rezultatu 5:3 gostujući se golman/igrač odlučio okušati sreću uputivši udarac prema vratnici domaćina, no udarac je obranjen i u par sekundi domaći vratar poentira preko cijelog terena u prazan gol uz pljesak i odobravanje publike.

Posljednji susret odvio se između požeške ekipe Fitnes klub Play i momčadi Samoposlužne praonice Pakrac-Šume Šugić-CB Elixir za koju su igrali i nogometaši iz susjedne nam Bosne i Hercegovine. Ekipa koja svojata najduže ime na ovogodišnjem turniru pokazala se kao prevelik zalogaj za momke iz Požege jer im se mreža u prvom poluvremenu tresla triput. Iako su Požežani u nastavku postigli dva pogotka, protivnik je nastavio još jačim tempom i u drugom poluvremenu postigao još 4 pogotka za krajnji rezultat 7:2.

Turnir se nastavlja danas od 16:45 kada će u završnicu turnira ući kategorija U-14; prvi polufinalni susret igra Mladost Pavlovci protiv Daruvara, zatim u 17:10 drugo polufinale igraju Moslavina 1 i Hajduk 1. Susret za treće mjesto u kategoriji U-14 zakazan je za 17:40 nakon čega u 18:10 slijedi grupna veteranska utakmica ekipa Pizzerije Palermo i CB Conversano. Finale kategorije U-14 na rasporedu je u 18:50.

U 19:30 nastavljaju veterani Toplica Lipik i CB Sport Zagreb, a za kraj večeri rezervirani su najatraktivniji susreti, polufinala seniorske konkurencije; u 20:10 Pizzeria Hookah traži put u finale protiv ekipe Fast food MiNiLu dok će drugi finalist biti bolji u okršaju branitelja naslova CB Numero Kip Gradnja i ekipe Samoposlužne praonice Pakrac-Šume Šugić-CB Elixir koji je na rasporedu od 21:10.