(FOTO: sport-pozega.hr)

29.10.2021. | 11:32 | sport-pozega.hr
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 1351

Košarkašice Plamen Požege su u srijedu u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc pobijedile Montanu 2003 (Bugarska) u 5. kolu WABA lige. Plamene su iznenadile favorizirane gošće koje su u pet odigranih utakmica u skupini B imale pet pobjeda, a u Požegi su doživjele prvi poraz. Rezultat je bio 82:77 (18:12, 22:14, 21:19, 21:32).

Požeške košarkašice su odlično ušle u utakmicu i na poluvremenu imale vodstvo od 40:26. Montana je u posljednjoj četvrtini smanjila zaostatak ali nije mogla ugroziti pobjedu Plamenih. Jelena Ivezić postigla je 23 koša, Bhrea Chanel Griffin 21, La Mama Kapinga 20, a Marija Kešeljević dodala je 16 poena.

Ovom važnom pobjedom Plamen Požega ostaje u igri za plasman među prve četiri ekipe skupine koje će nastaviti natjecanje u doigravanju u koje će se uključiti i najbolje četiri ekipe iz skupine A.

U ostalim susretima 5. kola Partizan 1953 je izgubio od Badela 1862 rezultatom 70:73 dok je Cinkarna Celje s uvjerljivih 122:50 svladala RMU Banovići. Bilo je ovo i posljednje kolo prvog dijela natjecanja u skupini B.

Već u srijedu, 03. studenog s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc Plamen Požega protiv RMU Banovići igra utakmicu 6. kola. Protiv ovog kluba požeške košarkašice još nisu igrale jer je susret 1. kola koji se trebao igrati 29. rujna u Banovićimaodgođen na zamolbu domaćina, a bit će odigran u ponedjeljak, 15. studenog.

Prije utakmice s Banovićima igračice trenera Vladimira Englmana će odraditi utakmicu protiv Murse (Osijek) u sklopu 5. kola Premijer ženske košarkaške lige. Taj susret na rasporedu je u nedjelju, 31. listopada s početkom u 17,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.