Mjesni derbi: Obriježani igrali, Prekopakrani zabijali

09.04.2012. | Mario Barać
Pregleda: 4853

Mjesni derbi koji je danas odigran na igralištu sportskog centra Matkovac u Prekopakri, a u kojem je domaća „Slavonija“ rezultatom 4:2 savladala „Croatiu“ iz Donje Obriježi, ponovo je pokazao da i u najnižoj nogometnoj ligi može biti puno uzbuđenja i zanimljivog nogometa.

Uskrsni ponedjeljak su mnogi iskoristili da popodne provedu na svježem zraku pa se u Prekopakri okupilo 300-ak gledatelja. Prvi su razlog za zadovoljstvo imali gosti koji su poveli golom Antonia Minika, ali su Prekopakrani najprije izjednačili, a potom i poveli.

Poluvrijeme su igrači iskoristili za odmor, ali i da se malo ugriju jer je, usprkos suncu, u Prekopakri danas bilo dosta hladno.

Dva gola Ivana Fričera

U nastavku „Croatia“ je igrala i stvarala prilike, a „Slavonija“ zabijala golove. Svoje minute je u drugom poluvremenu dobio i maksimalno iskoristio igrač „Slavonije“ Ivan Fričer koji je za pola sata igre uspio kazniti dvije greške gostujućih igrača i postići dva gola, ali i zaraditi dva žuta karton pa ja prije vremena morao s terena. Pred sam kraj utakmicu je golom zaključio onaj koji ju je golom i otvorio – Antonio Minik.

Dio obaveznog folklora koji prati ovakve utakmice je i komentiranje suđenja, a drugačije nije bilo ni danas kada je meta brojnih, često i neukusnih i nepristojnih komentara i kritika, bio Oliver Hrmić.

Problem je Barcelona

Možda i najrealniju ocjenu igre je dao Dario Škarijot, predsjednik „Croatie“. – Ma problem je televizija i što naši igrači gledaju utakmice „Barcelone“ pa ih onda to ponese na terenu, umjesto da igraju jednostavno i u obrani i u napadu. Mi smo svoje prilike promašili, a Prekopakrani su iskoristili naše greške, zaključio je Šakrijot.