Marin Melnik i Matija Šimunović u pozadini (FOTO: Mario Barać)

ODLUKA POVJERENSTVA
Nogometni presedan u Lipiku: Sudac nije uvijek u pravu!

26.03.2012. | Mario Barać PREGLEDA: 5543

Nogometni klub Lipik je pobjedom 2:0 ove subote protiv Otoka prekinuo seriju od 13 utakmica i više od pola godine bez pobjede, a utakmica će ostati zapamćena i po jednom nogometnom presedanu.

Jedno od nepisanih nogometnih pravila kojeg se mnogi moraju pridržavati je ono da je sudačka odluka – zadnja. Tako nisu mislili u Lipiku, nakon utakmice prošlog kola kada su s 1:3 poraženi od cerničke Mladosti. Lipičani su uputili službenu žalbu na suđenje Sebastijana Šikića iz Županje i to iz razloga što je ovaj, iz neobjašnjivih razloga, u prvom poluvremenu utakmice pokazao žuti karton krivom igraču Lipika. Iako je igrač Lipika Marin Melnik napravio preoštar start na protivničkom igraču, sudac Šikić koji je bio udaljen svega desetak metara od mjesta događaja, žuti je pokazao Matiji Šimunoviću. U posljednjoj minuti utakmice Šimunović je napravio prekršaj na gostujućem napadaču i sudac mu je pokazao javnu opomenu, samim time isključujući crveni karton. To je značilo da je Šimunović nema pravo nastupa na najmanje jednoj sljedećoj utakmici.

- Žalbu smo uputili u Osijek, disciplinskom sucu Antunu Menđušiću i povjereniku lige Željku Belu. Ovi su pregledali snimku i utvrdili nedvojbenu pogrešku suca, Šimunoviću je obrisan neopravdano pokazan žuti karton iz prvog poluvremena i Matija je zaigrao protiv Otoka, pojasnio je Miroslav Butorac, predsjednik NK Lipik.

U svakom slučaju, zanimljiva situacija koja pokazuje da sudačka ipak ne mora biti zadnja.

Na kraju neslužbeno doznajemo da je sudac Šikić za svoje dijeljenje pravde od delegata Željka Banića iz Slavonskog Broda dobio najmanju prolaznu ocjenu – 2.

Tagovi: nk lipik

48 SATI NA 034PORTALU

.

NOVOST: Virtualna tržnica na kojoj OPG-ovci besplatno reklamiraju i prodaju svoje proizvode

.

Objavljene upute Ministarstva obrazovanja za ocjenjivanje nastave na daljinu

.

BOŽINOVIĆ ODGOVARAO NA PITANJA O KORONAVIRUSU: Mogu li građani nastaviti sa sportskim ribolovom?

.

U Hrvatskoj zaraženo 1079 osoba, a oporavile se 92 osobe

.

Google objavio podatke o pridržavanju mjera u Hrvatskoj, u PSŽ stanje zadovoljavajuće

.

Pobjednica natječaja ʺPušenje odbaci, lovu nabaciʺ je Renata Ružićka Babić iz Pakraca

.

Knjiga svaki dan – sedma godina projekta Gradske knjižnice Požega koji spaja fotografiju i čitanje, a podupire ga Ministarsvo kulture

.

HUMOR U DOBA KORONAVIRUSA: Pogledajte kako se neki ʺsnalazeʺ u izolaciji

.

Aktivnosti Caritasa u Daruvaru tijekom opasnosti koronavirusa

.

Nestala Renata Gillibrand djevojački Glumbić iz Prekopakre, policija moli za pomoć

.

Podržite NK Dinamo Vidovci-Dervišaga u finalu u izboru najbolje himne amaterskih klubova Slavonije i Baranje