NASLOVNAPOŽEGASPORTARHIV
Pobjede rukometaša i odbojkaša proteklog vikenda

SPORTSKI VIKEND

22.03.2017. | M.J. PREGLEDA: 3362

Požeški rukometaši prava su senzacija proljetnog dijela natjecanja u 2. HRL, pod vodstvom trenera Hrvoja Jurkovića kao na tekućoj vrci nižu pobjede, pa su tako u pet proljetnih kola upisali isto toliko pobjeda i polako ali sigurno približavaju se vrhu ljestvice, trenutno su na 5. mjestu. U proteklom kolu Požežani su na domaćem parketu bili bolji od Slatine rezultatom 27:24 (17:14), a bilo je dosta problema, gosti su se pokazali kao vrlo dobar takmac, a ovom pobjedom Požega je stigla na bod iza njih. Ono što slijedi je pravi ispit za Požegu, gostovanje kod vodeće ekipe lige Virovitce.

Protiv Slatine standardno ime u rubrici najbolji strijelac – Domagoj Kiš ovoga puta pogodio je "samo" 9 puta, Lovro Farkaš zabio je 5, a fenomenalan na golu naše momčadi bio je Antonio Ćosić sa čak 16 obrana!

Odbojkaši su odradili možda i svoju najbolju partiju u ovoj sezoni, inače sasvim solidnu drugu ekipu osječkog prvoligaša Murse potpuno su razbili u 3 seta. Po setovima je to bilo 25:13, 25:17 i 25:15. Zaista sjajna partija i odlična najava sljedećeg vikenda kada Sokoli gostuju kod momčadi koja je trenutno u najboljoj formi, MOK Vukovara.

Odbojkašice Vallis auree su u Grabriku bile jako blizu boda protiv vrlo jakih djevojaka iz ŽOK Vinkovaca, no ostale su kratkih rukava nakon 4 seta. Utakmica se lomila u 3. Setu kod 1:1, a u vrlo napetoj završnici gošće su bile sretnije i osvojile taj ključni set rezultatom 29:27, pa su naše u četvrtom ipak malo pale i zaustavile se na 20 osvojenih poena. U sljedećem kolu Vallisice pred sobom imaju "nemoguću misiju", gostovanje u Đakovu kod dosad nepobjedivih djevojaka koje će sljedeće sezone vjerojatno igrati prvu ligu.

Tagovi: sport, vikend, odbojka, rukomet, pobjede, požega

48 SATI NA 034PORTALU

.

Danijel Parac osvojio 1. mjesto na Balkanskom prvenstvu u bench pressu i deadliftu

.

U Požegi održan 57. kup Slavonije i Baranje u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici