Pobjeda rukometaša protiv Nexe-a II, Odbojkašice razbile brodsku Koloniju

Rukomet
(FOTO: M.J.)

07.03.2017. | M.J.
Pregleda: 5044

Rukometaši Požege nastavljaju sa sjajnim igrama i pobjedama u nastavku sezone pod vodstvom trenera Hrvoja Jurkovića. U odlično popunjenom Grabriku Jurkovićevi izabranici su odigrali sjajnu utakmicu protiv druge momčadi Nexe-a i na kraju stigli i do treće uzastopne pobjede. Briljantnu partiju odigrao je Domagoj Kiš sa 17 golova, dok su i svi ostali bili vrlo dobri. Na žalost na utakmici se ozljedio Marko Gelenčir. Nastradale su mu sitne kosti u desnom stopalu, a već je operiran u požeškoj bolnici, no sezona je za njega završena.

RK Požega - RK Nexe ll 31:28 (16:13)

Suci: Milan Musulin i Tomislav Paripović (Bjelovar) Nadzornik: Predrag Krstanović (Kutina)

RK Požega: Ćosić, Farkaš, Grbeš 2, Vlašić 4, Bešlić 3, Blagojević, Kiš 17 (6), Tukonić 2, Gelenčir 3, Markanjević, Franjić, Gotal. Trener: Hrvoje Jurković.

RK Nexe ll: Poljak, Vulić 3, Greganić 1, Bolanča 4, Žiška, Baričević 7 (2), Stošić 1, Mrnjavčić, Kovačević 8, Strmečki, Rinčić, Šafar, Malkoč, Hajmiler 3, Dundović 1, Ćuić. Trener: Matko Zrilić.

Sedmerci: RK Požega 6/6 (Kiš 6/6), RK Nexe ll 2/3 (Baričević 2/3)

Isključenja: RK Požega 14 minuta (Blagojević 2+2+2, Grbeš 2+2, Bešlić 2+2), RK Nexe ll 12 minuta (Vulić 2+2, Mrnjavčić 2+2, Bolanča 2, Malkoč 2, Hajmiler 2)

Požeške odbojkašice su bile domaćin OK Koloniji iz Slavonskog Broda i pokazale su da su trenutno puno kvalitetnija ekipa i upisale 3:0 pobjedu. 25:14, 25:23 i 25:19 po setovima jasno pokazuje da je Vallis aurea imala problema tek u drugom setu, no i to je na kraju otišlo na stranu naših djevojaka. Požežanke imaju odigrati zaostalu domaću utakmicu protiv druge ekipe ŽOK Osijeka, a eventualnom pobjedom skočile bi na sjajno 3. mjesto na ljestvici 1. B lige Istok.

Odbojkaši Sokola poraženi su u Osijeku od vodeće momčadi lige, MOK Željezničara rezultatom 3:0. Unatoč porazu pružili su odličnu partiju pošto je Željezničar zaista sjajna momčad koja lakoćom ide prema još jednoj obrani naslova prvaka. Požežani su i dalje na sedmom mjestu sa 16 bodova, a u sljedećem, 14. kolu dočekuju drugu ekipu Željezničara koja je treća sa 28 bodova, deset manje od prve ekipe tog kluba.

I košarkaši su gostovali u Osijeku, tamošnji Osječki sokol je zaista odlična momčad s nekoliko vrlo jakih imena u svom rosteru, pa poraz za kraj sezone nije neočekivan. Richova momčad je odigrala sjajne 3/4, no u posljednjoj je pala i na kraju doživjela uvjerljiv poraz. U posljednjih 10 minuta Požežani su krenuli sa samo -1, da bi konačni rezultat glasio 96:79.

Osječki sokol – Požega 96:79 (23:23, 21:20, 22:22, 30:14)

Požega: Ante Ćališ 21, Dario Pejnović 20, Krešimir Herceg 10, Deni Remenar 10, Domagoj Lovrić 5, Sven Abramović 5, Luka Grgurić 4, Eugen Bagarić 2, Josip Novak 2, Domagoj Jozić 0, Marko Štivičić 0, Karlo Grgurić 0.