NASLOVNAPOŽEGASPORTARHIV
U četiri minute nogometaši Vallis Auree okrenuli rezultat te prošli u četvrtinu finala

25.BMNT

02.01.2016. | Bojan Miščević PREGLEDA: 4577

Dobrano ispunjena sportska dvorana Tomislav Pirc večeras je bila poprište četiri utakmice osmine finala 25. Božićnog malonogometnog turnira Požega 2015. Utakmice u ovoj fazi natjecanja traju po 40 minuta. U prvoj utakmici koja je započela u 19 sati susreli su se ekipe MNK Moby Dick iz Batrine i Crna legija. Rezultat je bio 3:1, a strijelci za pobjedničku ekipu bili su Krunoslav Dubravac, Goran Abramović i Tomislav Jurković. Za Legionare utješni pogodak postigao je Valentino Podobnik.

Najuzbudljivija utakmica bila je ona između Vallis Auree i MNK Plamen. U utakmici punoj preokreta, koja je na kraju završila 6:3 za Vallis Aureu, poveli su "gosti" pogotkom Mirka Bošnjaka u 7. minuti. U 15. minuti izjednačava Mario Majstorović, da bi Josip Šipura, u 21. minuti, opet donio vodstvo Plamenu. Nakon samo dvije minute na 2:2 izjednačio je Ivan Peharda. U 25. minuti za 3:2 zabija Josip Jakovljević te tako okreće rezultat u korist Vallis Auree, koja je samo četiri minute prije gubila rezultatom 1:2. Plamenovci se drugim pogotkom Josipa Šipure vraćaju u igru, no što se njih tiče, tu su i stali. Egal je trajao pet minuta kada na 4:3 povisuje Vinko Ančurovski, a praktički je utakmica bila gotova tri minute prije kraja kada Plamenovci primaju autogol. Do kraja se u listu strijelaca upisao još Tomislav Valentić koji je zabio šesti gol za Vallis Aureu.

Tvrdu i čvrstu utakmicu odigrali su ekipe Autodijelovi Tokić i Varteks 97. Kada se već mislilo da će utakmica otići u produžetak, nakon jednog nabacivanja, Marko Banožić zabija za pobjedu i prolaz Autodijelova. Ekipa Varteksa 97 je sastavljena mahom od juniora Slavije koji se nisu lako pomirili s porazom, tako da je malo zaiskrilo među igračima nakon utakmice.

U posljednjoj današnjoj utakmici Caffe bar Rubikon pomeo je parket MNK Alabama Mojito bar. Naime, rezultat je bio čak 9:0 za Novogradiščane. Branitelj naslova očekivano je prošao u četvrtfinale turnira.

- Igra se dosta dobar nogomet, zadovoljan sam. Iznenađenja su uvijek moguća, po meni jedno od najvećih neugodnih iznenađenja je ispadanje Četiri šanka. Ipak, od 16 ekipa koji su bili nositelji i podnositelji u osminu finala prošlo je 14, tako da smo dobro procijenili i ocijenili ekipe. Zadovoljan sam i odazivom publike, i sami vidite da je dosta ljudi večeras došlo a kako turnir ide prema svom kraju, očekujem još i više - izjavio je Željko Mitrović, tajnik Požeškog sportskog saveza koji je organizator turnira.

.

KOLUMNA: Je li žena sa 38 godina na zalasku života?

.

Husse visokokvalitetna hrana za kućne ljubimce po švedskoj recepturi od sada u Vašoj županiji – besplatna dostava na kućnu adresu