Mladost savladala Papuk: ¨Borili smo se kao da igramo za naslov¨

27.04.2014. | Mario Nakić
Pregleda: 7393

U današnjim utakmicama 17. kola 1. ŽNL dogodilo se nekoliko nemalih iznenađenja. Nogometaši Mladosti iz Pavlovaca uspjeli su pobijediti trećeplasiranu momčad Papuka iz Velike, a u derbiju u Mihaljevcima slavili su gosti iz Kuzmice.

Obrat u Mihaljevcima

Susret u Mihaljevcima od početka je krenuo u jednom smjeru, budući da su domaćini imali inicijativu i prednost. U 68. minuti događa se obrat kada vratar domaće momčadi čini pogrešku i hvata loptu rukom van 16-erca. Dobiva crveni karton, a zamjenski se vratar nije pokazao na visini zadatka i u trenutku kada Croatia vodi s 3:1 gosti koriste igrača više te u zadnjih 20 minuta preokreću rezultat do konačnih 3:4.

NK Tim osvježenje nakon ove pobjede zadržava 5. mjesto i dolazi na samo bod zaostatka za trećeplasiranim Papukom, a Croatia pada s četvrtog na šesto mjesto iza Kaptola i Kuzmice.

Podijeljeni bodovi u Sulkovcima i Kutjevu

Momčadi Sulkovaca i Kutjeva, koje sve više tonu na ljestvici i čini se kako će jesen dočekati u 2. ligi, danas su uspjele osvojiti tek bod na domaćem terenu. Sulkovci su odigrali 0:0 s gostima iz Vidovaca koji su 5 minuta prije kraja utakmice postigli gol, ali su ga sudci poništili zbog prekršaja.

Kutjevčani su s novim trenerom uspjeli osvojiti bod protiv gostiju iz Trenkova. Rezultat je bio 2:2. Prema riječima Bernarda Raguža, trenera Sloge, ovaj je rezultat najrealniji. Raguž navodi kako je njegova momčad bitno pomlađena jer su se nekim igračima zahvalili, "provjetrili" klupu i dali više šanse mladim igračima koji u ovom trenutku nisu mogli napraviti više.

Pavlovčani postigli pobjednički gol pred kraj

Igrači Mladosti na domaćem su terenu u vrlo teškim, kišnim uvjetima uspjeli osvojiti čak tri boda protiv favoriziranog Papuka iz Velike.

- Bila je to jako borbena utakmica. Papuk je poveo golom Leonarda Šnajdera. Za nas je izjednačio Dalibor Banović, a pobjednički gol postiže Toni Hojsak iz zasluženog jedanaesterca u 89. minuti. Čestitke mojim dečkima koji su se borili od prve do zadnje minute, ali i gostima također na velikoj borbenosti. Ovdje se igralo kao da se i jedni i drugi bore za naslov - opisao nam je Dražen Marjanović, trener Mladosti.