Ekipa Požege osvojila III. Memorijalni odbojkaški turnir ʺVerica Rebrinaʺ

16.10.2018. | 08:43 | Mladen Mirković
IZVOR: sport-pozega.hr
Pregleda: 2555

Ekipa Požege osvojila je 3. Memorijalni odbojkaški turnir Verica Rebrina koji je održan u  Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. U u zanimljivom finalu Požega je slavila rezultatom 2:1 u setovima protiv odlične ekipe iz Nove Gradiške koja je već u četvrtfinalu igrala "finale prije finala" protiv branitelja naslova Obrtničke škole koja je osvojila 2. turnir održan prošle godine.

Tako je Veričina ekipa nakon 1. osvojila i Njen 3. memorijal. Za pobjedničku ekipu igrale su Marijana Devčić, Ana Đurčević Pukner, Andrea Kamenčak, Marina Božić, Nikolina Prpić, Verica Japundžić, Maja Krip i Suzana Ivanković. Posebni gosti ekipe Požege na ovom turniru bili su osmogodišnji blizanci Lovro i Niko Tokić, sinovi njihove dugogodišnje igračice Martine Tokić koja nas je u 42. godini života prerano napustila 09. veljače ove godine nakon što se dvije godine borila s teškom bolesti.

Treće mjesto osvojila je Bolnica koja je rezultatom 2-0 bila bolja od Vallis Auree. Četiri najbolje ekipe nagrađene su peharima i medaljama koje im je uručila Veričina kćer Ivana Koretić koja je i otvorila turnir kada je svakoj ekipi uručila priznanje za sudjelovanje.

Turnir je organizirao Požeški športski savez pod pokroviteljstvom Grada Požege, a dobro su ga odsudili požeški odbojkaški suci Damir Potočnjak, Ruda Đurčević i Milan Trgovčić.

Dogovoreno je da se sljedeće, četvrto izdanje turnira održi sredinom rujna 2019. Tada će se dvorana moći dobiti u dužem terminu pa će moći nastupiti više ekipa. Na 4. Memorijalnom odbojkaškom turniru Verica Rebrina osim 8 ekipa koje su igrale jučer nastupit će i ekipe iz Slavonskog Broda, Osijeka i Zagreba.