Ekipa Policijske uprave Požeško - slavonske obranila naslov pobjednika na 17. Malonogometnom turniru Grada Požege

7.3.2020. | 16:38

Mladen Mirković
IZVOR: sport-pozega.hr

Pregleda: 5669

7.3.2020. | 16:38 | Mladen Mirković

U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je održan 17. Malonogometni turnir Grada Požege koji od 2004. godine povodom obilježavanja Dana grada i Grgureva organizira Požeški športski savez pod pokroviteljstvom Grada Požege.

Nastupilo je 9 ekipa, a odigrano je ukupno 13 utakmica u trajanju 2 puta 10 minuta. Ekipe su bile raspoređene u 3 skupine po 3 ekipe, a u polufinale su se plasirali pobjednici skupina, Policijska uprava Požeško - slavonska, Coloremajl i Tekija dok je Magma prošla u drugi krug kao najbolja drugoplasirana ekipa.

U prvom polufinalu je Tekija pogotkom Ninoslava Parkamovića iz 4. minute svladala Coloremajl rezultatom 1:0. U drugom polufinalu Policija je nakon izvođenja penala bila bolja od Magme koja je od 10. minute imala vodstvo od 0:1 pogotkom svog vratara Petera Barića koji je zabio od svog gola preko cijelog igrališta, ali je dvije minute prije kraja Drago Čačić donio izjednačenje i penale Policiji.

U susretu za 3. mjesto pobjednik 15. Turnira održanog 2018. godine, ekipa Coloremajla je s uvjerljivih 8:0 (3:0) svladao Magmu. Pehare za 3. i 4. mjesto ekipama Colora i Magme uručili su suci Zdravko Matijević i Branko Budaj.

Prvo mjesto osvojili su prošlogodišnji pobjednici, igrači Policijske uprave Požeško – slavonske koji su u finalu rezultatom 4:0 (0:0) pobijedili ekipu Tekije. Prvo poluvrijeme prošlo je bez pogodoaka, a u 12. minuti Ivan Rezo iskoristio je jednu grešku u obrani Tekije i doveo Policiju u vodstvo. Kada su igrači Tekije preuzeli veći rizik i igrali bez vratara, s igračem više u polju Policija je osigurala pobjedu golovima Drage Čačića u 16., vratara Karla Jančeka u 17. i Ivana Šugića u 18. minuti, a svi oni su pogađali prazna vrata Tekije.

Za Policijsku upravu novi naslov su osvojili Franjo Kolomaz, Ivan Rezo,  Drago Čačić, Ivan Glavaš, Ivan Škoda, Ivan Bosanac, Petar Baketarić, Ivan Šugić i vratar Karlo Janček. Pehare finalistima ispred organizatora uručio je Željko Mitrović, glavni tajnik Požeškog športskog saveza

Sve ekipe dobile su i priznanja za sudjelovanje na ovom tradicionalnom turniru.

17. MALONOGOMETNI TURNIR GRADA POŽEGE (Požega, SD Tomislav Pirc, 07. 03. 2020.)

Rezultati utakmica :

UTAKMICE U SKUPINAMA

HEP – Tehnička škola Grad Požega 1:1 (4:3 penali) (Mato Marčetić / Dino Blažević)

Dom zdravlja – Plamen 0:1 (Mirko Bošnjak)

Tekija – Magma 1:0 (Oliver Hrmić)

Policijska uprava – HEP 4:4 (9:10 penali) (Ivan Šugić 2, Ivan Rezo, Ivan Bosanac / Tomislav Čakalić 3, Josip Kopačević)

Coloremajl – Dom zdravlja 1:1 (3:1 penali) (Valentin Pranjić / Matej Banušić)

Tekija – Alles 4:3 (Ninoslav Parmaković 3, Krešimir Brkić / Luka Rožić, Mato Uremović, Dario Petrović)

Tehnička škola Grad Požega – Policijska uprava 3:6 (Jelena Humski, Marijan Han, Dragan Borevac / Ivan Škoda 3, Ivan Rezo 2, Ivan Bosanac)

Plamen – Coloremajl 1:3 (Mihael Hlebec / Valentin Pranjić 2, Vjekoslav Legac)

Alles – Magma 0:5 (Kristijan Kelebuda 4, Bruno Kićan)

POLUFINALE

Tekija - Coloremajl 1:0 (Ninoslav Parmaković)

Policijska uprava Požeško - slavonska - Magma 1:1 (5:4 penali) (Drago Čačić / Peter Barić)

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

Coloremajl - Magma 8:0 (Valentin Pranjić 2, Vlatko Papac 2, Nikola Vasić 2, Josip Pavić, Vjekoslav Legac)

FINALE

Policijska uprava Požeško - slavonska - Tekija 4:0 (Ivan Rezo, Drago Čačić, Karlo Janček, Ivan Šugić)

(Izvor:sport-pozega.hr)