Colosseum pobjednik požeškog turnira, igrači Samsona igrali u spomen B. Bobanu

(FOTO: sportalo.hr)

7.1.2019. | 08:19 | sportalo.hr
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 5991

Sjajnom finalnom večeri stigao je kraju i 28. Božićni malonogometni turnir Požega 2018; a novi pobjednik postao je Caffe bar Colosseum, drugoplasirana je ekipa Očne optike Abrić, a trećim mjestom okitila se ekipa Caffe bara Samson. U zaista sjajnom turniru koji je imao rekordnu gledanost od samog početka pa do današnje završnice istaknuli su se i neki pojedinci koji su pokupili nagrade u tri kategorije. Najbolji vratar turnira je Nikola Ilinčić, vratar Caffe bara Colosseum, najbolji napadač s 11 pogodaka je Tomislav Žuljević iz Valis auree, dok je za najboljeg igrača turnira izabran Dino Bundavica, naravno i on iz pobjedničke ekipe.

Za 3. mjesto:

Caffe bar Samson – Fitness Play 8:2 (3:2)

Strijelci: 0:1 Cindrić (2), 1:1 Podobnik (3), 2:1 Baltić (4), 2:2 Soldo (14), 3:2 Podobnik (15), 4:2 Konopek (23), 5:2 Gudelj (27), 6:2 Podobnik (33), 7:2 Ma. Pavelić (40), 8:2 Plešić (40)

Samson: Majetić, Gudelj, Ma. Pavelić, Mi. Pavelić, Baltić, Plešić, Ćubel, Zeba, Podobnik, Konopek

Play: Zeba, Balić, Mijić, Sedlo, Jurić, Cindrić, Soldo, Batalo, Gačić, Ivanagić

U borbi poraženih u jučerašnjim polufinalima danas su se sastali Caffe bar Samson i Fitness Play. Ekipa Playa je odlično otvorila utakmicu, Luka Cindrić već u drugoj minuti, ali odgovor Samsona je brz i ubojit, najprije Baltić a zatim i Podobnik pogađaju za ekspresni preokret. U 14. minuti Mirko Soldo vraća stvari na početak nakon što je na drugoj vratnici dočekao loptu koju je poslao Cindrić. U sljedećem napadu prekršaj Playa, Pavelić daje za Podobnika koji vara čuvara i pogađa za svoj ukupno 6 pogodak na turniru.Do odmora još jedan odličan prodor Plešića kojeg je zaustavio Zeba, a na drugoj strani lošu reakciju Majetića nije u pogodak uspio pretvoriti Mirko Soldo.

I drugi dio kreće brzim pogotkom, ovoga puta Konopek je zabio za Samson koji je tako odjurio na dva gola prednosti. Malo je nedostajalo da Play jednako brzo uzvrati, Patrik Mijić je najprije pogodio vratnicu uz malo, ali vrijednu reakciju Majetića, a onda je drugi pokušaj istog igrača Majetić uspješno odbio. Kako to često u nogometu biva, stigla je kazna na drugoj strani, Anto Gudelj polako odvodi utakmicu u izvjesne vode svojim prvim večerašnjim pogotkom. Svoj treći večeras, i ukupno sedmi  na turniru postiže sjajni Vaelentino Podobnik u 33. minuti kada je potegao prizemno gotovo s centra terena. Za kraj susreta za treće mjesto i potez utakmice pobrinuo se Mario Pavelić koji je fantastičnim volejem sa desetak metara zabio za 7:2, a u posljednjem napadu Plešić pogađa za simboličnih 8:2. Igrači Samsona čitav su turnir igrali s brojem 8 na leđima u spomen na Brunu Bobana. Nakon što je dopredsjednik Požeškog sportskog saveza Tomislav Čabraja dodjelio pehare za 4. i 3. mjesto, igrači Samsona su svoj pehar zamotali u Brunin dres i digli ga visoko prema nebu, prema Bruni za što su naravno nagrađeni velikim i dugim pljeskom, koji je zapravo bio pozdrav upravo Bruni Bobanu..Bio je to bez konkurencije najljepši potez čitavog turnira.

Finale:

Caffe bar Colosseum – Očna optika Abrić  3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Duvančić (5), 2:0 Bundavica (35), 2:1 Šulc (38), 3:1 Bundavica (40)

Colosseum: Iličić, Maričević, Popović, Duvančić, Čirjak, Koturović, Kafka, Ćavar, Perković, Bundavica, Kajfeš

Abrić: M. Kovačević, Golić, D. Kovačević, Parobek, Grbeš, Nikolaš, I. Jakešević, S. Jakešević, Solina, Šulc,

Veliko finale 28. Božićnog malonogometnog turnira Požega 2018 pred do posljednjeg mjesta ispunjenog Grabrika odigrale su ekipe koje su svakako pokazale najviše u ranijem dijelu turnira. Colosseum je po imenima najjača ekipa na turniru, sve redom prvoligaški igrači malog nogometa do sada su opravdali očekivanja i rutinski preskakali sve prepreke. S druge strane Abrići su i prošle godine pokazali potencijal, a ove su preskočili dva ranija pobjednika turnira, Rubikon i Samson i definitivno su potpuno zasluženo u finalu.

U 5. minuti prvi ozbiljniji pokušaj i odmah vodstvo za Colosseum. Duvančić je ostao jedan na jedan na 7 metara, lakoćom se oslobodio svog čuvara i snažno pogodio pored nemoćnog Matka Kovačevića. U dosta dinamičnoj igri bilo je zgoda na obje strane, a najbliže golu bio je ponovno Duvančić kada je u 16. minuti pogodio vratnicu. Prvo pravo uzbuđenje u drugom dijelu u 25. minuti kada je  Kovačević pucao iz slobodnog udarca, ali Ilinčić još jednom sjajnom obranom pokazuje zašto je najbolji vratar turnira. Sljedeći pokušaj imao je Bundavica u 28. minuti, ali iz voleja tuče pored gola. Najbolji igrač turnira 5 minuta prije kraja postiže pogodak, povećava vodstvo Colosseuma i dovodi ga na korak od osvajanja naslova. Dvije minute prije kraja Matias Šulc iz gužve na asistenciju Golića smanjuje na 2:1, do kraja Abrići opsjedaju gol  Colosseuma, ali do kraja nisu uspjeli svladati Ilinčića, koji se i po završetku turnira istaknuo sjajnim potezom. Naime, prošle godine za Crnu legiju branio je Mato Vasić koji je ove godine zbog teže povrede morao preskočiti turnir pa mu je Nikola predao svoju nagradu i proglasio ga najboljim vratarom turnira. Nagrade ekipama i pojedinačnim laureatima podjelio je požeški gradonačelnik Darko Puljašić, osim ove spomenute koju je podjelio vratar Colosseuma.