Caffe bar Colosseum - Cor d.o.o. obranio naslov pobjednika na 29. BMNT ʺPožega 2019ʺ

7.1.2020. | 11:48 | sportalo.hr
IZVOR: sportalo.hr
Pregleda: 5102

Prepuni Grabrik svjedočio je jučer vrlo uzbudljivoj završnoj večeri 29. Božićnog malonogometnog turnira Požega 2019 iz kojeg je kao pobjednik izašla ekipa Colosseum Cora. U uvodu u finalnu večer fenomenalnu utakmicu odigrali su juniori, ekipe Caffe bar Vanilla i Drugari, a nakon sjajnih 30 minuta rezultat je bio 3:3 pa je o pobjedniku odlučivala lutrija sedmeraca gdje je bila nova drama, pucalo se čak 7 serija sedmeraca, a na kraju je strpljiviji bio najbolji strijelac turnira juniora Ronaldo Hodak i donio svojoj ekipi pobjednički pehar.

U dvoboju za treće mjesto sastali su se Kutjevo i Caffe bar Samson, a neizvjesno je bilo 14 minuta dok obrana Kutjeva nije prvi put kapitulirala. Dvije minute prije toga su ostali s igračem manje, nekoliko sekundi nakon što su se kompletirali su nakon prekida stigli u rezultatski zaostatak. Na asistenciju Maria Ćubela strijelac je bio Tomislav Baltić. Nakon toga je “procurilo”, Kutjevčani više nisu mogli pratiti ritam Samsona i do kraja su bili u debelom zaostatku. Redom su zabijali Krešimir Plešić, Tomislav Žuljević i dva puta Mile Pavelić za 5:0.

U 4. minuti nastavka Tomislav Žuljević postigao je svoj drugi pogodak i napravio novi korak prema svom četvrtom naslovu najboljeg strijelca turnira čime postaje najbolji strijelac u povijesti turnira preskočivši Juricu Bešlića kojem je to pošlo za rukom tri puta (2003, 2004, 2006. u dresu Bijele kuće).

Sljedeće golove vidjeli smo u samoj završnici, najprije je Mile Pavelić postigao svoj treći, a onda nekoliko sekundi prije kraja Ivan Krizmanić postiže počasni pogodak za Kutjevo.

Nakon susreta uslijedila je dodjela pehara za 3. i 4. mjesto, a u njoj su se i jedni i drugi potrudili postati pobjednici! Samson je izazvao posebne emocije kada je još jednom Josip Zeba kao i prošle godine podigao pehar visoko prema nebu, prema svom Bruni, umotavši pehar u njegov dres, a naravno zaslužili su ovacije čitave dvorane.

Nakon toga su došli do još jedne pobjede, svoju su nagradu od 5 000 kn odlučili darovati u humanitarne svrhe, konkretno za akciju za Anu Kakuk koja boluje od teške bolesti i potrebna joj je financijska pomoć. Naravno da se dvoranom još jednom prolomio pljesak, a kada se Anina majka pridružila na terenu još jači. Gradonačelnik i igrač Kutjeva Josip Budimir se sa svojom ekipom ekspresno dogovorio pa je i njihova nagrada od 2 500kn otišla na istu adresu! Neka Colosseum i Abrići ne zamjere, ovo se ipak teško može nadmašiti! Bravo!

Prije velikog finala seniorskog turnira odgirano je uzbudljivo finale u kategoriji kadeta u kojem su se sastali Platinum i Škola nogometa Batrina, a mlade momčadi su pokazale nogomet koji je zaista mogao zadovoljiti do posljednjeg mjesta ispunjenu dvoranu. Dobar nogomet u prvih 20 minuta nije rezultirao golovima iako je bilo dobrih prigoda na obje strane, posebice za Batrinu koja je imala dva udarca sa 10 metara, no jednog je Domagoj Pojer obranio, a drugi je otišao visoko preko gola. Kazna je stigla u 7. minuti drugog poluvremena kada Platinum dolazi do vodstva prekrasnim golom Filipa Margete koji je pogodio sa desetak metara iskosa s desne strane. Nakon toga fantastična prilika za Batrinu, ali Pojer sjajno reagira i čuva svoju mrežu. Na drugoj strani se zato mreža trese već u sljedećem napadu kada brzu kontru završava Leo Subotić. Do kraja je Batrina uspjela smanjiti na 2:1 preko Matea Stanišića, no u posljednjih 40ak sekundi nisu uspjeli doći do izjednačenja pa je Platinum postao pobjednik kadetskog turnira.

I na kraju vrhunac večeri, veliko finale kakvo smo gledali i prošle godine, branitelj naslova Caffe bar Colosseum i viceprvak Očna optika Abrić. A i događaji na terenu bili su slični prošlogodišnjima kao i konačni ishod. U 7. minuti Mihovil Prgomet otključava obranu Abrića koji su ovaj put pomalo iznenadili u prvom dijelu kada su napali protivnike visoko i onemogućili im kontinuirane napade. Nije puno trebalo Abrićima da se vrate u egal, u 10. minuti Bruno Golić fantastično poslužuje Ivana Jakeševića koji zaista nije imao težak posao ušetati s loptom u mrežu. Egal je bio aktualan i na odmoru, i sve do 36. minute kada se Prgomet promeće u apsolutnog junaka finala kada je nakon kornera uspio ugurati loptu u mrežu iz samog kuta. Naravno da je to bio signal Abrićima da krenu na sve ili ništa, iako nisu bili daleko od toga da bude sve, ipak je na kraju ispalo – ništa. U posljednjim sekundama Dino Bundavica je sa centra pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 3:1 i obranu titule za Caffe bar Colosseum Cor d.o.o.!

Najbolji strijelac seniorskog tunira po četvrti je put Tomislav Žuljević iz Caffe bara Samson sa postignutih 10 golova. Zanimljivo je da je naslov najboljeg strijelca osvojio s 4 različite ekipe (2014 - SMC Pleternica, 2016 - Autodijelovi Tokić, 2018 - Vallis Aurea, 2019 - Caffe bar Samson).

Najbolji vratar je iz ekipe Colosseum Cor Mato Vasić , dok je prvi Trofej Bruno Boban namijenjen najboljem igraču Turnira zasluženo završio u rukama Dine Bundavice kojem je to drugi uzastopni naslov najboljeg na turniru. Nagrade pobjednicima i najboljim pojedincima uručio je ispred generalnog pokrovitelja Grada Požege dogradonačelnik Mario Pilon.