Brdsko biciklistički klub Požega sudjelovao na XC maratonu Tour de Marča

6.5.2021. | 12:12 | Brdsko biciklistički klub Požega
IZVOR: Brdsko biciklističku klub Požega
Pregleda: 1835

Dana 2.05. se u šumi Marča nedaleko Ivanić grada održano prvo izdanje XC maratona Tour de Marča. Unatoč tome što je nova, utrka je privukla veliki broj kvalitetnih brdskih biciklista- sezona je sušna po broju utrka, organizatori su face (Milo Pilski je brdsko biciklistička, a Ivica Kostelić svjetska faca), bilo je i nešto nagradnog fonda...

Uz najbolje Hrvate, došlo je i nekoliko vrlo dobrih Slovenaca.

Kružna staza bila je duga preko 23 km, s oko 450 metara uspona po krugu. Kategorija EPIC (individualno i parovi) vozila je 2 kruga, dok je kategorija SPORT (samo individualci) vozila 1 krug.BBK Požega nastupio je s 5 članova: Matej Skuzin i Nino Pavičić u individualnom epicu, Milan Vidić i Marijana Leko u epic mješovitim parovima, a Krešimir Pavičić u sportu.

Na kraju dana osvojili smo dvije brončane medalje. Matej Skuzin, kojem maraton inače nije glavna disciplina, od ukupno 55 biciklista bio je izvrstan 3. Boreći se za medalju, u završnom sprintu pobijedio je Roka Fržopa (BBK Orlov krug Vodice). Inače, individualni epic osvojio je Slovenac Gregor Sikošek (vrijeme 1:53:19), drugi je bio najperspektivniji hrvatski junior Fran Bošnjak (BBK Šišmiš Samobor - 1.53:20), dok je Skuzinovo vrijeme bilo 1:56:05.

Druga bronca došla je u mješovitim parovima: Milan Vidić i Marijana Leko dva kruga su odvezli za 6:02:54 ukupno (3:01:27 pojedinačno), sasvim dovoljno za treće mjesto od ukupno 4 mix para. Zanimljivo, iza sebe su ostavili i jedan potpuno muški par.

Spomenimo i ostale naše predstavnike i njihove jako dobre vožnje: Nino Pavičić je u individualnom epicu bio 25. (vrijeme 2:26:25), dok je Krešimir Pavičić u sport kategoriji ostvario 7. mjesto od ukupno 35 natjecatelja (vrijeme 1:17:06).- stoji u objavi Brdsko biciklističkog kluba Požega.

(Izvor: Brdsko biciklistički klub Požega)