ʺJIGORO KUP 2019.ʺ- Prvi međunarodni judo turnir u Kutjevu okupio 300 natjecatelja

Jigoro kup
(FOTO: H.P.)

7.4.2019. | 09:57 | H.P.
Pregleda: 3353

Na 1. međunarodnom judo turniru održanom u Kutjevu pod nazivom „JIGORO KUP 2019.“ nastupilo je 17 ekipa s ukupno 300 natjecatelja. Domaći judo klub osvojio je 10 zlatnih, 14 srebrnih i 20 brončanih medalja!

Zlatne medalje osvojili su : Grgurić Vanesa, Ivona Švajda, Ela Škopec, Ela Mijoković, Marin Knaus u svom i u starijem uzrastu, Matej Kukić, Filip Matošić, Matko Mijoković i Luka Uršić.

Srebrnu medalju osvojili su : Klara Benčić, Marija Brezić, Viktorija Štivić, Tena Trtanj, Iva Vidmar, Marta Vidmar u svojoj ali i u starijoj uzrasnoj skupini, Dorija Benčić, Bruno Bluha, Antonio Garić, Matej Kukić, Goran Miloš, Danijel Miloš te Vinko Šapina.

Brončanu medalju osvojili su: Klara Benčić, Paulina Garić, Ružica Marijanović, Ela Škopec, Iva Vidmar, Melani Vukelić, Sara Hrčka, Marija Marjanović, Ela Mijoković, Sanja Panić, Elizabeta Šimić, Marta Topalović, Gabrijel Kovačević, Kristijan Marijanović, Ivano Marijanović, Petar Marjanović, Gabrijel Pečurlić, Vinko Šapina, Fabijan Glumac te Štivić Gabrijel.

Na domaćem terenu naši judaši pokazali su veliku želju ali i znanje te na krilima domaće atmosfere uz puno navijanja ostvarili su izuzetne rezultate.

U ekipnom poretku, domaći je odnio PRVO mjesto, za jedan bod bili su bolji od judo kluba „Zagrebačka judo škola“. Na trećem mjestu bili su predstavnici judo kluba „Srpski sokol“ iz Zvornika.

Iako nam je ovo prvi međunarodni judo turni, dali smo sve od sebe sto se tiče organizacije i mislim da smo u tome itekako uspjeli. Svi gosti su oduševljeni našim gostoprimstvom, te su obećali da se vidimo i dogodine.

Turnir je otvorio gradonačelnik Grada Kutjeva, Josip Budimir. Generalni pokrovitelj turnira bio je Grad Kutjevo.